Niedziela, 24.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Miniatura zamku wkrótce zostanie rozebrana

  • 5.10.2018, 08:18 (aktualizacja 05.10.2018 08:22)
  • as
Miniatura zamku wkrótce zostanie rozebrana Anna Szade Tak aktualnie wygląda miniatura malborskiej warowni, która znajduje się przy ul. Piłsudskiego.
Podziel się:
Oceń:
W magistracie decyzja już zapadła: kiedy okolice Muzeum Zamkowego definitywnie opustoszeją, zniknie również miniatura warowni, która stoi przy ul. Piłsudskiego. Wszystko przez wandali, którzy regularnie niszczą małą budowlę.

Makieta zamku została wystawiona w 2009 r. Miała być atrakcją turystyczną, jednak od początku był z nią kłopot. Kilka razy w każdym sezonie trzeba było ją naprawiać, ponieważ w niewyjaśnionych okolicznościach ktoś niszczył a to mury, a to zrywał miniaturowe dachówki, a to jedno i drugie. Z każdym rokiem traciła więc swój pierwotny urok. Nie pomagało nawet ogrodzenie i zamknięta na trzy spusty furtka. Niewysoki płot i tak, kto chciał, mógł przeskoczyć.

I oto w tym roku włodarze powiedzieli: dość, nie będziemy dokładać do odtwarzania czegoś, co za chwilę i tak jest niszczone. I oto już wiadomo, że wkrótce budowla zupełnie zniknie z przestrzeni miejskiej.

Ale już wiadomo, że nie zostanie tam pusty ogrodzony placyk z ławkami i dużą liczbą koszy na śmieci, które są przytwierdzone na stałe do podłoża. Otóż w centralnym punkcie powstanie… kolejna miniatura zamku.

- Pomysł makiety jest dobry, bardzo chętnie fotografują się przy niej turyści, dlatego myślimy o ustawieniu czegoś nowego, ale już ze zdecydowanie innego materiału, na pewno wandalo-, ale i turystoodpornego – mówi Marek Charzewski, burmistrz Malborka. - Rozmawiamy z panem, który robił makietę Starego Miasta, która znajduje się przy Bramie Garncarskiej, być może skorzystamy z jego usług.

Kto więc jeszcze nie ma zdjęcia z obecną miniaturą zamku, niech się pospieszy, bo wkrótce może jej nie być.

as

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe