Niedziela, 24.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Poprawią się warunki dla uczniów Zespołu Szkół Katolickich

  • 3.10.2018, 08:33 (aktualizacja 03.10.2018 08:36)
  • AMS
Poprawią się warunki dla uczniów Zespołu Szkół Katolickich Tomasz Sułkowski Umowę podpisali Mirosław Czapla, starosta malborski i Henryk Damazy Lewiński, prezes Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Nova z Nowej Wsi pod Starogardem Gdańskim.
Podziel się:
Oceń:
To ostatni rok, gdy uczniowie malborskiego ”katolika” nie mają gdzie przebierać się przed lekcjami wychowania fizycznego. Wkrótce rozpocznie się budowa zaplecza socjalnego przy sali gimnastycznej. Właśnie zawarta została umowa z wykonawcą tej inwestycji.

Prawdopodobnie już na początku przyszłego roku szkolnego obiekt będzie oddany uczniom Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II. Umowa, którą podpisali Mirosław Czapla, starosta malborski i Henryk Damazy Lewiński, prezes Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Nova z Nowej Wsi pod Starogardem Gdańskim, przewiduje, że zaplecze socjalne powstanie w ciągu 12 miesięcy.

- Tak przewiduje harmonogram, ale firma chce zakończyć prace w czerwcu, by od września młodzież mogła korzystać nie tylko z sali gimnastycznej, ale również i z nowego obiektu – tłumaczy starosta Mirosław Czapla. - Umowa kończy temat związany z budową sali sportowej, która powstała kosztem 1 mln zł. Zabrakło nam wtedy środków finansowych na kompleksowe zakończenie inwestycji, czyli wykonanie części socjalnej obiektu. Liczyliśmy na pomoc państwa w tym zakresie, tym bardziej, że realizowany w Ministerstwie Sportu i Turystyki program dotyczący budowy i rozbudowy obiektów sportowych przewidywał dofinansowanie nawet w 50 proc. kosztach zadania. W związku z tym, że do dziś nie otrzymaliśmy żadnej konkretnej odpowiedzi, Zarząd Powiatu postanowił ogłosić przetarg i zrealizować inwestycję z własnych środków. Wartość ostatniego etapu to 757 tys. zł.

Firma Nova wykonywała już zlecenie dla malborskiego starostwa. To Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, która ma swoją siedzibę przy ul. Kotarbińskiego.

- Nie mamy żadnych uwag, jeśli chodzi o ten budynek – chwalił wykonawcę starosta.

Przypomnijmy, że od końca 2016 r. Zespół Szkół Katolickich w Malborku może pochwalić się nową salą gimnastyczną, która powstała z inicjatywy władz powiatu malborskiego i przy udziale finansowym miasta Malborka oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja warta około 1 mln zł była pierwszym etapem rozbudowy Zespołu Szkół Katolickich.

AMS

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe