Pożyczka na stomatologa – czy warto ją wziąć?

  • 01.10.2018, 15:14
  • redakcja
Pożyczka na stomatologa – czy warto ją wziąć?

Podziel się:

Oceń:

W Polsce na wizytę w państwowej placówce stomatologicznej trzeba czekać nawet kilka tygodni, dlatego częściej decydujemy się na leczenie w prywatnych klinikach. Niestety, usługi stomatologiczne w tego typu placówkach dużo kosztują i nie wszyscy są w stanie je sfinansować. Co zrobić w tej sytuacji? Rozwiązanie jest dosyć proste. Warto skorzystać z opłacalnej oferty firmy pożyczkowej i zadbać o swoje zdrowie!

Polacy coraz częściej wydają pieniądze na zabiegi dentystyczne

Jeszcze kilka lat temu osoby mniej zamożne rezygnowały z leczenia zębów w prywatnych klinikach dentystycznych i czekały niemal w nieskończoność na swoją kolej w państwowej placówce. Powodem takiego działania był brak świadomości w kwestii dostępnych na rynku opłacalnych ofert z pożyczkami i kredytami. Niektórzy też nie chcieli zaciągać pożyczek w prywatnych firmach lub bankach, bo nie mieli do nich zaufania i obawiali się, że zostaną przez nie oszukani. Dziś na szczęście tego typu sytuacje już nie mają miejsca, ludzie chętnie korzystają ze wsparcia finansowego na zabiegi dentystyczne, oferowanego przez pożyczkodawców i kredytodawców. Potwierdzają to również statystyki, aż 40% pacjentów leczących się w klinikach stomatologicznych płaci pieniędzmi pochodzącymi z różnych pożyczek.

Pożyczka na stomatologa w ciemno to zły pomysł

Zanim udamy się do banku lub firmy pożyczkowej po wsparcie finansowe na zabiegi dentystyczne najpierw warto sprawdzić ich cennik. W każdej klinice możemy bez problemu zapoznać się z kosztami za poszczególne usługi i obliczyć jaką sumę będziemy musieli na nie przeznaczyć. Pożyczka na stomatologa w ciemno jest złym rozwiązaniem i zdecydowanie ją odradzamy, ponieważ możemy w bezsensowny sposób niepotrzebnie się zapożyczyć na zbyt dużą sumę i później tego bardzo żałować.

Ile kosztują poszczególne usługi w prywatnej klinice dentystycznej?

Najczęściej pacjenci wydają pieniądze u dentysty na plomby i leczenie kanałowe. Według naszych informacji rachunek za jedną plombę wynosi średnio od 100 do 200 zł, a leczenie kanałowe kosztuje od około 300 do 500 zł. Dużo więcej trzeba zapłacić u stomatologa za protezę – od 1,5 tys. do 2,5 tys. zł. i aparat ortodontyczny – od 1,5 tys. do 3 tys. zł. Jaka usługa jest najdroższa? Zdecydowanie implantologia, na jeden implant trzeba przeznaczyć aż 3 tys. zł.!

Weź pożyczkę na dentystę, to proste!

Jak się okazuje nadal niewiele osób wie, że w prawie każdej placówce pozabankowej możemy wziąć pożyczkę na stomatologa. Czy firmy pożyczkowe oferują pieniądze tylko na ten cel? Nie do końca. Pożyczkę w prywatnej firmie finansowej możemy wziąć na dowolny cel, nikt bowiem nie będzie rozliczał nas z tego na co wydaliśmy pieniądze. Jest to kolejna przewaga pożyczek na kredytami w banku. To także świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią funkcjonować praktycznie i komfortowo. Warto też podkreślić, że korzystając z takiej opcji otrzymania wsparcia finansowego nie tracimy czasu na stanie w kolejkach, a związane z wzięciem pożyczki formalności ograniczone są do minimum.

Z pewnością wiele osób decydując się po raz pierwszy na pożyczkę ma pewne obawy i wątpliwości. Niepotrzebnie, ponieważ procedura otrzymania wsparcia finansowego wygląda bardzo podobnie do kupowania na raty. Wystarczy mieć dowód osobisty, konto w banku, adres mailowy i stały adres zameldowania. Konieczne jest także posiadanie stałego dochodu i brak wpisów w bazach dłużników.

Polskie usługi dentystyczne najtańsze w Europie

Trudno w to uwierzyć, ale cenniki za usługi dentystyczne w Polsce należą do jednych z najniższych w Europie. Tylko w Czechach, Turcji i na Węgrzech występują podobne stawki. Z tego względu do naszego kraju przyjeżdżają leczyć zęby m.in. Szwedzi, Niemcy i Brytyjczycy. Usługi w gabinetach stomatologicznych w Wielkiej Brytanii są nawet o ponad połowę droższe niż u nas. Na wyspach za profilaktyczny przegląd trzeba zapłacić w przeliczeniu na złotówki około 300 zł, za leczenie kanałowe około 1 tys. zł. a za jeden implant aż 10 tys. zł!


 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe