Niedziela, 24.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Dobry opał - gdzie go znaleźć?

  • 24.08.2018, 13:41 (aktualizacja 24.08.2018 13:43)
  • red.
Dobry opał - gdzie go znaleźć?
Podziel się:
Oceń:
Szczęśliwi posiadacze domów jednorodzinnych muszą niestety już w lecie myśleć o zgromadzeniu opału na zimową porę. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak problem, bo węgiel czy drewno są materiałami powszechnie dostępnymi, pozostaje jednak wybór odpowiedniego składu, który oferuje najlepszej jakości towar, a z tym może być już niestety różnie.

Gdzie znaleźć dobry skład opału?

Uczciwe podejście do klienta powinno być priorytetem, jednak w rzeczywistości różnie z tym bywa. By nie żałować wyboru, warto najpierw poznać opinię osób, które zaopatrywały się w wybranym składzie. Należy też porównać cennik, bo jeśli ceny będą zbyt niskie może to świadczyć, iż sprzedawany węgiel ma bardzo niską wartość energetyczną, czyli trzeba będzie go zużyć znacznie więcej by ogrzać dom. W takiej sytuacji nie ma mowy o oszczędzaniu. Firm zajmujących się sprzedażą opału nie brakuje, jednak na szczególną uwagę zasługuje tylko ten skład, który faktycznie oferuje towar najlepszej jakości, taki jak https://www.elgrom.pl/oferta/sklad-opalu-elblag.

Rodzaj opału to ważny wybór

Główną zasadą obowiązująca przy wyborze odpowiedniego opału jest niekierowanie się jego ceną. Kuszenie się na zapewnienia sprzedawcy, że akurat węgiel czy drewno jest w promocji, na pewno na dobre nie wyjdzie. Owszem węgiel workowany oferowany w marketach może być na promocji, bo jego jakość jest znikoma, lecz na składach nie ma czegoś takiego jak obniżka cen. Z roku na rok opał drożeje, a zwłaszcza węgiel, więc tutaj należy zachować zdrowy rozsądek. Kaloryczność to priorytet. Oczywiście warto też dobrać opał pod kątem możliwości posiadanego kotła.

Transport opału do klienta

Każdy skład opału, jak i ten, który można znaleźć na stronie, która oferuje swoim klientom dowóz zamówionego węgla czy innego paliwa. Przy zakupie mniejszej ilości, warto dopytać, jak będzie wyglądała opłata za dostawę, na którą wpływ będzie miał też fakt, gdzie opał ma zostać dostarczony. Jeśli skład oddalony jest o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania klienta, może zostać doliczona dodatkowa opłata.

Zalety dobrego składu opału

Skład opału godny zainteresowania powinien:

  • oferować całoroczne dostawy każdego materiału opałowego,
  • oferować najwyższą jakość opału,
  • udzielać klientom informacji o kaloryczności opału,
  • zatrudniać osoby, które potrafią udzielić wyczerpujących informacji, jak i pomoc w doborze opału,
  • szczegółowo nadzorować czy waga opału się zgadza,
  • udostępniać cennik osobom zainteresowanym. Powinien być jasno określony, a nie wymyślany na potrzebę chwili.

Takich rzetelnie działających i uczciwych składów nie brakuje, więc wart wybierać właśnie takie punkty, by zyskać pewność, że transakcja będzie udana, a pieniądze nie zostaną wyrzucone w błoto.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe