Wtorek, 18.12.2018

Malborczycy uczcili pamięć o powstańcach

  • 8.08.2018, 07:54
  • red.
Malborczycy uczcili pamięć o powstańcach Tomasz Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
Najpierw uliczna inscenizacja „W imieniu Polski Walczącej”, później oficjalna część przy Pomniku Armii Krajowej. Tak było podczas Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego.

Mieszkańcy i turyści tłumnie zgromadzili się na ul. Piastowskiej. To tam, dzięki scenografii i przekonującej grze aktorskiej, mogli cofnąć się o 74 lata, w czasy powstańczej Warszawy. Inscenizację „W imieniu Polski Walczącej...” przygotowali: Jazz Club Spiżarnia, Sklepy Cynamonowe, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, malborski hufiec ZHP oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Marienburg. Pomysłodawcą był Apoloniusz Zachara.

Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork

- Składamy wielkie podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji inscenizacji. Szczególny ukłon i szacunek kierujemy w stronę najmłodszych uczestników i ich rodziców. Dzięki takim postawom nasza historia na pewno nigdy nie odejdzie w zapomnienie – tak Sklepy Cynamonowe dziękowały, zwłaszcza młodym, aktorom.

Oficjalna część uroczystości odbyła się przy Pomniku Armii Krajowej, gdzie złożone zostały wiązanki kwiatów oraz przy pamiątkowym kamieniu zadedykowanym Żołnierzom Wyklętym.

red.

Zdjęcia (71)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe