Stu Wystawców w ósmej edycji kiermaszu ogrodniczego „Jesień w ogrodzie”

  • 31.08.2018, 08:00
  • artykuł sponsorowany
Stu Wystawców w ósmej edycji kiermaszu ogrodniczego „Jesień w ogrodzie”

Podziel się:

Około stu Wystawców weźmie udział w ósmej edycji kiermaszu ogrodniczego „Jesień w ogrodzie”, który jak zawsze odbędzie się na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku, przy ul. Wodnika 50, w dniach 8 i 9 września 2018roku, w godzinach 10:00 do 18:00.

Większość Wystawców stanowią producenci cebulek kwiatowych, drzew, krzewów ozdobnych, owocowych, iglastych, liściastych. Część z nich to producenci pięknych, zwłaszcza jesienią astrów, wrzosów, wrzośców, które tak pięknie zdobią tereny zielone jesienną porą. To właśnie dzięki wrzosom, astrom, daliom, powojnikom i wielu innym gatunkom roślin nasze ogrody są kolorowe i pełne jesiennych kwiatów aż do pierwszych przymrozków! Ogrodnicy jak zawsze bardzo chętnie udzielą wielu porad i wskazówek na temat odpowiedniego zabezpieczenia roślin przed zimą.

Należy pamiętać, że wrzesień to najlepszy czas na sadzenie większości drzew i krzewów owocowych. Kupujemy i sadzimy rośliny, które są już pozbawione liści. Mniej więcej od 10-ego września, aż do nastania pierwszych przymrozków możemy sadzić drzewa i krzewy liściaste z odkrytym korzeniem oraz balotowane (korzenie umieszczono w siatkach z wilgotnym torfem). Można je w dalszym ciągu sadzić do późnej jesieni, dopóki ziemia nie będzie zamarznięta. Iglaki z kolei można bezpiecznie sadzić do końca września, później tylko gatunki o dużej mrozoodporności. Jako że pogoda w naszym klimacie bywa kapryśna, bezpieczniej jest zabezpieczyć rośliny przed chłodnym klimatem w pierwszej połowie września.

Najlepszym terminem na sadzenie iglaków i innych roślin zimozielonych jest wiosna – niestety nie zawsze możemy na nią czekać i lepszym rozwiązaniem jest posadzenie iglaka na jesieni niż zimowanie go w doniczce. Rośliny posadzone na jesieni bez większych problemów zdążą się dobrze ukorzenić przed nadejściem przymrozków, nie zapominajmy o tym, że nasze rośliny potrzebują troski i ochrony przed zimą. Po posadzeniu wymagają obfitego podlania, a po pierwszych przymrozkach warto obsypać podstawę pędu warstwą kory sosnowej lub torfu - aby zabezpieczyć korzenie przed mrozem. Jesienią mogą wystąpić pierwsze przymrozki, dlatego też, zanim one nadejdą, z tarasów i ogrodów przenosimy do cieplejszych miejsc rośliny doniczkowe nieodporne na mróz oraz wszystkie kwiaty pokojowe, które lato spędziły w ogrodzie czy na tarasie.

Podczas kiermaszu Jesień w ogrodzie” staramy się również o to, aby wśród oferty naszych Wystawców nie zabrakło szerokiego asortymentu twórców ludowych, u których zawsze można znaleźć unikatowe cudeńka.

Plonami jak każdego roku, pochwalą się także producenci miodów, a przy okazji będziecie mogli Państwo zjeść pyszną pajdę chleba ze smalcem, czy świeżutką drożdżówkę.


Wstęp na naszą imprezę jak zawsze jest bezpłatny, a wysokość opłaty parkingowej wynosić będzie 3,00 zł.

Bliższe informacje:

Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk

tel.: 58 762 80 00

[email protected]

 

 

 

 

 

 

 

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (5)


Pozostałe