Z życia II LO. Dzień otwarty

  • 09.05.2018, 00:06 (aktualizacja 09.05.2018, 08:44)
  • (a.k)
Z życia II LO. Dzień otwarty

Podziel się:

Oceń:

MALBORK. 11 maja (piątek), w godz. 9-13, w II LO w Malborku odbędzie się Dzień Otwarty. Dyrekcja szkoły i grono pedagogiczne zachęcają do odwiedzin placówki zarówno gimnazjalistów, nauczycieli jaki i rodziców, i przyjaciół szkoły.

Jak podaje w komunikacie prasowym II LO, w programie Dnia Otwartego przewidziano m.in. spotkanie z dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami, przedstawienie oferty edukacyjnej, prezentację osiągnięć szkoły, spacer po szkole, lekcje otwarte z wybranych przedmiotów a także liczne konkursy z nagrodami.

Zainteresowani ofertą edukacyjną szkoły goście, którzy przybędą do szkoły w najbliższy piątek będą mogli skorzystać m.in. z zajęć z nauczycielami języka polskiego, którzy przygotowali program, który pokaże, że nie taka straszna ortografia jak ją malują. Podczas zajęć z rebusami i łamigłówkami w tle przeprowadzona zostanie loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami.

- Na pokazowej lekcji języka angielskiego uwaga skupiona będzie na faktach z historii i kultury Wielkiej Brytanii zaś na zajęciach z języka włoskiego przedstawiona zostanie historia flagi włoskiej, a także możliwość spróbowania słodkich smakołyków. Pedagodzy udowodnią, że niemiecki nie jest trudny i że hiszpański jest łatwy! - zachęca II LO.

Nie zabraknie konkursu wiedzy o Rosji a zajęcia z psychologii zaktywizują chętnych do rozwiązania najbardziej zawiłych zagadek kryminalistycznych. Gra logiczna „Czarne historie” pozwoli Ci wcielić się w rolę Sherlocka Holmesa – detektywa wszech czasów. Z kolei matematyka sprawdzi u zainteresowanych zdolność logicznego myślenia w zestawach łamigłówek logicznych a na zajęciach z fizyki zgłębiane będą tajemnice z mechaniki bryły sztywnej i hydrostatyki.

- Zobacz jak wygląda sala sądowa, jakie emocje towarzyszą skazanym. Tylko w II LO masz możliwość uczestnictwa w rozprawie cywilnej i karnej – czytamy dalej w ofercie II LO.

Oprócz tego będzie można zbudować robota, przeprowadzić w laboratorium ciekawe doświadczenia chemiczne a na biologi „pobawić się” preparatami i mikroskopem. Nie zapomniano o zajęciach w ramach W-Fu i zajęciach z ratownictwa medycznego. Na każdego odwiedzającego czekają upominki.

(a.k)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe