Płonęła hurtownia spożywcza

  • 08.05.2018, 23:50 (aktualizacja 09.05.2018, 00:31)
  • (a.k)
Płonęła hurtownia spożywcza OSP Stogi

Podziel się:

Oceń:

MALBORK. W sobotę, 5 maja, o godz. 20.21 dyżurny malborskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze hurtowni spożywczej przy ul. Dalekiej w Malborku.

- Po dojeździe zastępu GCBA z JRG Malbork zastano pożar palet i skrzyń przy ścianie hurtowni spożywczej – informuje mł. bryg. Robert Licznerski rzecznik malborskiej straży pożarnej. - Na miejscu pożaru brak było osób postronnych.

Płonął budynek o konstrukcji murowano - stalowej pokryty blachą. Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 1 prądu wody na palące się palety.

- Pracujący na miejscu strażacy otworzyli drzwi i wyprowadzili z hali wózek widłowy – relacjonuje Robert Licznerski. - Przy użycie kamery termowizyjnej zlokalizowano źródło ognia.

Strażacy po dostaniu się na nieużytkowe poddasze gasili palący się sufit, który był ocieplony wełną mineralną. Na koniec oddymiono i przewietrzono pomieszczenia. W zdarzeniu brały udział trzy zastępy z JRG Malbork i jeden zastęp z OSP Miłoradz. Akcja trwała półtorej godziny.

Z kolei w niedzielę, 6 maja, krótko po czwartej nad ranem strażacy otrzymali wezwanie do pożaru mieszkania przy ul. Armii Krajowej w Malborku.

- Po dojeździe zastępów zastano palące się mieszkanie w budynku wielorodzinnym o konstrukcji murowanej – informuje rzecznik strażaków. - Z lokalu ewakuowało się przed przybyciem JOP troje mieszkańców, w tym kobietę o ograniczonej zdolności poruszania się.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palące się mieszkanie. Strażacy sprawdzili pomieszczenia przy użyciu kamery termowizyjnej i przystąpili do prac rozbiórkowych drewnianego stropu by dostać się do zarzewia ognia. Na koniec oddymiono i przewietrzono pomieszczenia. W zdarzeniu brały udział trzy zastępy z JRG Malbork i jeden zastęp z OSP Stogi. Akcja gaszenia pożaru trwała prawie dwie i pół godziny.

Oprócz tego strażacy interweniowali w pożarze pustostanu i stacji transformatorowej. Dwukrotnie usuwali zagrożenia związane z tlenkiem węgla w mieszkaniu, dwa razy usuwali powalone drzewo na drodze, udzielali pomocy w wypadku motocykla, i dwukrotnie udzielali pomocy przy utracie przytomności.

(a.k)

Zdjęcia (10)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe