Miał zakaz prowadzenia auta...i narkotyki przy sobie

  • 16.04.2018, 23:57 (aktualizacja 17.04.2018, 00:00)
  • (a.k)
Miał zakaz prowadzenia auta...i narkotyki przy sobie

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie w sobotę, 14 kwietnia, około godz.2, zatrzymali w Myszewie do kontroli drogowej audi. Kierujący nim 21-letni mężczyzna podał policjantom fałszywe dane. Policjanci zweryfikowali otrzymane informacje i okazało się, że kierującym jest mieszkaniec powiatu nowodworskiego, który posiada zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna twierdził, że nie ma przy sobie dokumentów i podał funkcjonariuszom swoje dane. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna podał fałszywe dane. Policjanci ustalili tożsamość kierującego i okazało się, że mężczyzna to 21-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego, który posiada zakaz prowadzenia pojazdów.

- Ponadto, nerwowe zachowanie 21-letniego kierowcy wzbudziło dodatkowe podejrzenia funkcjonariuszy, dlatego też postanowili sprawdzić co przy sobie posiada - informuje mł. asp. Sylwia Kowalewska, z malborskiej komendy policji. - W trakcie przeszukania pojazdu znaleźli w nim woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Zabezpieczone substancje policjanci poddali wstępnym badaniom narkotestem.

Wyniki tych badań wskazały, że były to 0,76 grama amfetaminy. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. za przestępstwo posiadania środków odurzających i złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności, a za podanie fałszywych danych policjantom wysoka grzywna.

Poza tym przez weekend policjanci malborskiej komendy zatrzymali 3 kierujących pojazdami osobowymi pod wpływem alkoholu, 1 nietrzeźwego rowerzystę, 2 soby poszukiwane do odbycia kary, 5 dowodów rejestracyjnych za stan techniczny pojazdu i 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

 

(a.k)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe