Agnieszka Grzegorzewska powalczy o fotel burmistrza

  • 26.03.2018, 23:51 (aktualizacja 27.03.2018, 00:04)
  • (a.k)
Agnieszka Grzegorzewska powalczy o fotel burmistrza R. Konczyński / FB Republikanie Malbork

Podziel się:

Oceń:

We wtorek, 20 marca, Agnieszka Grzegorzewska ogłosiła, że będzie ubiegała się o fotel burmistrza Malborka w nadchodzących wyborach samorządowych. Kandydatkę popiera Stowarzyszenia Republikanie Malbork.

Na stronie Stowarzyszenia czytamy deklarację Agnieszki Grzegorzewskiej:
„Podjęłam decyzję o starcie w wyborach, ponieważ uważam, że Malbork potrzebuje silnego i energicznego gospodarza. Potrzebna jest moc, żeby pchnąć nasze miasto na ścieżkę rozwoju i uważam, że jestem w stanie to zrobić. Mam wsparcie środowisk, w których działam i jest to dla mnie bardzo motywujące”.

W rozmowie z Adą Kamińską, radna mówi o swojej decyzji.
Ada Kamińska: Druga kobieta ubiegająca się o fotel burmistrza w Malborku. Co skłoniło Panią do podjęcia decyzji?
Agnieszka Grzegorzewska, radna miasta Malborka: Tak, jestem drugą kobietą ubiegająca się o fotel burmistrza, ale wiele lat upłynęło od tamtego czasu. Na dzień dzisiejszy jestem jedyną kobietą kandydatem na burmistrza. Decyzję o starcie podjęłam pod wpływem tego, co się dzieje w Malborku a dzieje się niewiele. 3 lata temu mieszkańcy zaufali Panu Charzewskiego i ja w swoim odczuci zostałam zawiedziona. Poza tym wspiera mnie moje środowisko czyli Stowarzyszenie Republikanie.

A.K: Koledzy konkurenci – któryś z nich stanowi realne zagrożenie dla Agnieszki Grzegorzewskiej?
A.G: Największą konkurencją dla mnie jest obecnie urzędujący burmistrz Marek Charzewski, ze względu na to, że najczęściej słychać o nim w mediach. Burmistrz wykorzystuje media i prowadzi już w ten sposób swoją kampanię.

A.K: Ostatni rok w Radzie Miasta Malborka. Proszę podsumować swoje działania. Chciałabym przybliżyć mieszkańcom Pani pracę na rzecz miasta.
A.G: To moja pierwsza kadencja w Radzie Miasta i 3 lata, które są za mną uważam za bardzo pracowite. Czynie brałam udział w pracach komisji, w których zasiadam czyli w komisji Finansów i Rozwoju Miasta oraz Komisji Rewizyjnej. Jest członkiem Malborskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego a także członkiem Rady Społecznej działającej przy Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku. Byłam członkiem Doraźnej Komisji Statutowej. Ponadto działam w zespole ds. Budżetu Obywatelskiego. Na każdą sesję miałam i mam przygotowane interpelacje i zapytania, które za moim pośrednictwem kierowali do burmistrza mieszkańcy. Jednym z moich pomysłów była instalacja mostu pontonowego na czas budowy mostu, tak by rozładować korki. Jednak to nie znalazło to poparcia u burmistrza. Chciałam też podzielić miasto na strefy jeżeli chodzi o podatek od nieruchomości dla przedsiębiorców, po to aby Malbork był konkurencyjny. Niestety, poprzedni burmistrz pozbawił miasto rynku. Wspierałam i walczyłam w imieniu kupców aby zachować ich miejsca pracy, po to żeby nie stracili ani handlujący ani klienci czyli mieszkańcy Malborka. Chciałam też, by zniesiono opłatę targową, by przyciągnąć jeszcze więcej handlujących do Malborka. Byłam również inicjatorem uchwały dotyczącej MZK, dzięki której nasi starsi mieszkańcy mogli jeździć za darmo.

A.K: Ogłosiła Pani swój akces o fotel burmistrza. Rozumiem, że kampania lekko ruszyła. Czy możemy pomówić o zarysie programu? Co jest dla Agnieszki Grzegorzewskiej priorytetem.?
A.G: Do kampanii wyborczej mamy jeszcze wiele miesięcy. Jeżeli chodzi o program, to nie będę go teraz zdradzała. Konkurencja nie śpi, ale mogę Pani powiedzieć, że priorytetem są dla mnie przedsiębiorcy. Przedsiębiorcy to miejsca pracy. Chodzi mi głównie o niższe podatki. Chcę przyciągnąć inwestorów i na tym się głównie skupię. Ponadto uważam, że należy inwestować w dzieci i młodzież bo to nasza przyszłość. Więcej szczegółów zdradzę później.

A.K: Kim prywatnie jest Agnieszka Grzegorzewska?
A.G: Agnieszka Grzegorzewska jest szczęśliwą mamą, mam dwie cudowne córeczki. Jestem również szczęśliwie zakochana od wielu lat. Spełniam się zawodowo - pracuję w Banku Spółdzielczym Sztumie jako analityk. Mam wykształcenie wyższe o profilu Administracja Publiczna. Ponadto dokształcałam się w kierunku rachunkowości i bankowości. Co ważne: moją pierwszą pracą była ta w Markecie Minimal, później pracowałam w Biedronce. Jest mi to wytykane na minus. Mam inne zdanie. Nauczyłam się dzięki Biedronce ciężkiej pracy, poznałam tam świetnych ludzi. To normalna droga kariery w takim mieście jak Malbork. Nie chciałam stąd wyjeżdżać, bo kocham to miasto.

Agnieszka Grzegorzewska to czwarta osoba, która oficjalnie potwierdziła swój start w wyścigu o fotel burmistrza. Wcześniej zrobił to Marek Charzewski, obecny burmistrz, Maciej Rusek, były wiceburmistrz oraz Paweł Dziwosz, radny Rady Miasta Malborka.

 

(a.k)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe