×
Niedziela, 24.03.2019

Muzeum Miasta Malborka. Jest...logo

  • 26.03.2018, 23:40 (aktualizacja 26.03.2018 23:45)
  • (a.k)
Muzeum Miasta Malborka. Jest...logo T. Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
MALBORK. W czwartek, 23 marca, na spotkaniu w siedzibie Muzeum Miasta Malborka, dyrektor Dorota Raczkowska zaprezentowała logotyp, który wygrał w konkursie ogłoszonym w lutym. Autorem zwycięskiego projektu jest Andrzej Krzemiński.

W skład komisji konkursowej weszli: Piotr Topolski i Marcin Politowski z Fundacji Mater Dei, Beata Grudziecka (MCKiE), Bernard Jesionowski - kustosz z Muzeum Zamkowego oraz Dorota Raczkowska, dyrektor Muzeum Miasta Malborka. Dziwi fakt, że do wyboru logotypu, jakby nie patrzeć znaku graficznego dla miejskiego muzeum, nie zaproszono żadnego plastyka, nikogo kto „zna się” na identyfikacji wizualnej… Można więc odnieść wrażenie, że o wyborze zadecydowały zwyczajnie gusta członków komisji.

Na ogłoszony w lutym konkurs, pierwotnie bez faktycznej nagrody, wpłynęło 9 prac. Komisja ze zgłoszonych propozycji wybrała logotyp autorstwa malborskiego artysty Andrzeja Krzemińskiego. Za projekt, po zmianie decyzji i ustaleniu nagrody z rzeczowej na finansową, autor otrzymał...1000 zł nagrody.

- Są gusta i guściki – mówiła sama dyrektor Raczkowska, prezentując logotyp. - W logotypie odchodzimy od zamku, znak pokazuje cywilną zabudowę. Ja jestem zadowolona – dodała.

W dalszej części spotkania dyrektor opowiadała o trwających pracach, związanych z przeglądaniem, zabezpieczeniem i katalogowaniem zbiorów, które zostały przywiezione z muzeum Heimatkreis Marienburg z Hamburga. Raczkowska wspomniała o akcjach, które zostaną uruchomione w najbliższym czasie, m.in. „Robimy muzeum razem”.

- W każdy czwartek, w godzinach 9-15, w muzeum pełniony jest dyżur, podczas którego każdy może przyjść i oddać pamiątki, dotyczące historii i tradycji naszego regionu - zachęca mieszkańców dyrektor muzeum do wzięcia udziału w akcji.

Dorota Raczkowska ujawniła również datę pierwszej wystawy, która zafunkcjonuje w miejskim muzeum.

- Wystawa inauguracyjna zostanie otwarta w Dni Malborka, 16 czerwca – informuje Raczkowska. - Natomiast już w kwietniu rozpoczną się działania pn. "Niedziela w Muzeum". Odbędzie się 9 spotkań - każde dotyczące innego stylu architektonicznego, jakie można odnaleźć w Malborku.

Na wystawę stałą w muzeum miejskim będzie trzeba poczekać.

- W tym roku to się nie uda – zakomunikowała dyrektor. - Taką wystawę tworzy się latami – stwierdziła na spotkaniu z mediami.

Jeśli zaś chodzi o pomysł to dyrektor Raczkowska zaznaczyła, że stała wystawa dotykać będzie społecznej strony miasta, w oderwaniu od zamku.

W tym roku również nie poznamy kustosza muzeum.

- Na sto procent konkurs na stanowisko kustosza nie będzie rozpisany w tym roku – zawyrokowała dyrektor.

Muzeum Miasta Malborka stara się o środki pozabudżetowe, obecnie złożono trzy wnioski do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

 

 

(a.k)

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
A.
A. 27.03.2018, 12:23
Brawo Dorotka!

Pozostałe