Zamek w Sztumie czynny już od maja

  • 13.03.2018, 23:09 (aktualizacja 13.03.2018, 23:13)
  • redakcja
Zamek w Sztumie czynny już od maja Archiwum MZM

Podziel się:

Oceń:

MALBORK. Istnieje realna szansa, że już w maju sztumski zamek otworzy swoje podwoje dla pierwszych zwiedzających. Pierwsze zwiedzanie zamku będzie jednak ograniczone. Nowy gospodarz obiektu, Muzeum Zamkowe w Malborku udostępni zwiedzającym tylko część przejętego przez siebie obiektu.

- Obecnie wykonywane prace mają na celu udostępnienie zwiedzającym pierwszych przestrzeni wystawowych we wschodniej części skrzydła południowego już w maju 2018 roku – informują gospodarze obiektu na profilu Facebook sztumskiego zamku. - Ponadto remontowane są pomieszczenia wieży bramnej, w której mieścić się będzie wartownia. Już wiosną pierwsi zwiedzający będą mogli na własne oczy przekonać się, jak wielkim wyzwaniem jest przystosowanie zamku sztumskiego do celów muzealno-edukacyjnych, a być może również obserwować pierwsze prace wykopaliskowe na dziedzińcu zamkowym.

8 marca (czwartek), na zamku w Sztumie, odbyło się spotkanie robocze w sprawie trwających robót remontowych. W spotkaniu wzięli udział dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku dr hab. Janusz Trupinda oraz zespół konserwatorów i pracowników Działu Konserwacji Zamku: Mariusz Mierzwiński, Mirosław Jonakowski, Bernard Jesionowski, Sylwiusz Kajder i Rafał Panfil, oraz p.o. kierownika oddziału sztumskiego Arkadiusz Dzikowski.

Dla przypomnienia: 7 stycznia br. sztumski obiekt przekazano uroczyście na rzecz Skarbu Państwa. Teraz średniowiecznym zabytkiem dysponuje Muzeum Zamkowe w Malborku, które stworzy w pokrzyżackiej warowni drugi, po Kwidzynie, swój oddział.

 

_redakcja

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe