×
Niedziela, 24.03.2019

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych


  • 6.03.2018, 09:55 (aktualizacja 06.03.2018 09:59)
  • redakcja
Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych
 Archiwum KPP Malbork
Podziel się:
Oceń:
5 marca (poniedziałek) policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy sprawdzali na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych czy kierujący i piesi stosują się do obowiązujących przepisów. Każdego roku na takich przejazdach dochodzi do wypadków drogowych. Jedną z najczęstszych przyczyn jest wjeżdżanie kierowców i wchodzenie pieszych na przejazd w ostatniej chwili gdy już zamykają się zapory.

- Takim przykładem może być zdarzenie z 29 stycznia roku – mówi mł. asp. Sylwia Kowalewska. - W godzinach popołudniowych 89-letni mężczyzna prowadząc rower wszedł na przejazd po zamknięciu szlabanów i został śmiertelnie potrącony przez przejeżdżający pociąg.

 

Od wczesnych godzin rannych policjanci ruchu drogowego kontrolowali niestrzeżone i strzeżone przejazdy kolejowe na terenie powiatu malborskiego, pod kątem zmniejszenia ilości zdarzeń w tych miejscach. Na przejazdach kolejowych praktycznie każdego roku mają miejsce wypadki i potrącenia, w których osoby giną lub zostają ciężko ranne. Do niebezpiecznych zdarzeń dochodzi głównie w wyniku niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. Kierowcy ignorują znak "STOP" przez przejazdem kolejowym lub próbują wjechać na przejazd w ostatniej chwili. Natomiast piesi bardzo często skracają sobie drogę przechodząc przez tory w niedozwolonych miejscach albo wchodzą na przejazd omijając zamknięte zapory.

 

Policjanci przypominają:

-dojeżdżając do przejazdu kolejowego powinniśmy zachować szczególną

ostrożność;

- gdy widzimy czerwony sygnał obowiązkowo zatrzymajmy się przed

przejazdem kolejowym;

- gdy czekamy przed przejazdem kolejowym, przez który przejeżdża pociąg,

możemy ruszyć dopiero po całkowitym uniesieniu się szlabanu i wyłączeniu

czerwonego sygnału;

- gdy jesteśmy świadkami zdarzenia natychmiast poinformujmy o tym

policję i inne służby ratunkowe.

 
_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe