×
Niedziela, 24.03.2019

Śmierć z powodu mrozu. Znaleziono bezdomnego w okolicy dworca PKP

  • 1.03.2018, 15:08 (aktualizacja 01.03.2018 15:13)
  • (a.k)
Śmierć z powodu mrozu. Znaleziono bezdomnego w okolicy dworca PKP Archiwum KPP Malborkrk
Podziel się:
Oceń:
27 lutego (wtorek), w okolicy dworca PKP w Malborku znaleziono ciało mężczyzny. Prawdopodobną przyczyną śmierci było wychłodzenie. Prokuratura Rejonowa w Malborku zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie ma śladów wskazujących na udział osób trzecich w śmierci mężczyzny.

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Malborku dzielnicowi wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malborku kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne narażone na wychłodzenie. W ostatnich dniach dochodzi do znacznych spadków temperatury co stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia tych osób.

- Policjanci i pracownicy socjalni dotarli do kilkunastu osób, wskazując im miejsca w których mogą otrzymać pomoc. Od stycznia br. jedenaście osób skorzystało z oferowanej im przez policjantów pomocy i znalazło schronienie w Centrum Socjalnym Dom „Fides” w Malborku – informuje na swojej stronie KPP Malbork. - Funkcjonariusze reagują także na każdy sygnał otrzymany od mieszkańców. W ubiegły piątek dzięki szybkiej reakcji dzielnicowych z Nowego Stawu udało się uratować przed wychłodzeniem 51-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania. W sobotę, po sygnale otrzymanym od mieszkańca Malborka, policjanci udzielili pomocy 66-letniemu mężczyźnie, który po otrzymaniu pomocy medycznej został przewieziony do domu socjalnego „Fides”.

Pamiętajmy, że oprócz osób bezdomnych, na wychłodzenie narażone są również osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Jeśli znamy kogoś starszego zapytajmy czy potrzebuje naszej pomocy. W sytuacji gdy widzimy człowieka narażonego na wychłodzenie, zadzwońmy pod numer 997 lub 112.

 

(a.k)

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe