×
Niedziela, 24.03.2019

Jak wyglądają Młynki po sierpniowej nawałnicy?

  • 28.02.2018, 12:59 (aktualizacja 28.02.2018 13:17)
  • redakcja
Jak wyglądają Młynki po sierpniowej nawałnicy? T. Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
25 lutego (niedziela), Bartosz Nowak, organizator akcji pomocowej dla Młynek, ponownie odwiedził miejscowość, by sprawdzić jak obecnie radzą sobie mieszkańcy i jaka ewentualnie pomoc jest im w tej chwili potrzebna.

- Ogólnie mieszkańcy Młynek ponaprawiali dachy swoich domów oraz wyremontowali część mieszkań, które zostały zalane. Widać wielkie sprzątanie w lesie albo jego pozostałościach - relacjonuje Bartosz Nowak. - Największy gospodarz Andrzej Kobyłka i Katarzyna Drewek-Kobyłka mają ścięte i wywiezione 90% drzewa z lasu. Pozostaje najgorsza część czyli posprzątanie pozostałości po maszynach uprzątających las (gałęzie oraz wyrwanie korzeni) i zasadzenie nowych drzewek. Mają na to czas do października - dodaje Nowak.

Odbudowa budynków gospodarczych planowana jest z początkiem marca, o ile pogoda na to pozwoli. Niestety nie wszyscy zdążyli położyć dachy na swoich domach, ponieważ dekarze mieli pełne ręce roboty i nie zdążyli do wszystkim pomóc.
 

- Chciałbym ponownie zorganizować zbiórkę paszy dla zwierząt przed Świętami Wielkanocnymi, tak by zabezpieczyć nie tylko gospodarstwa w miejscowości Młynki ale też niektórych okolicznych. Chciałbym by do czasu żniw i koszenia traw mieli oni czym karmić zwierzęta.

Przypomnijmy, że nawałnica przyszła na początku żniw i nie udało się zebrać zbiorów. Ale dzięki darczyńcom z powiatu malborskiego wiele mniejszych i miększych gospodarstw i mieszkańców otrzymało pomoc.

_redakcja

Zdjęcia (49)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe