×
Niedziela, 24.03.2019

1 milion złotych dla Centrum Pomocy Rodzinie

  • 19.02.2018, 23:58 (aktualizacja 20.02.2018 00:08)
  • k.
1 milion złotych dla Centrum Pomocy Rodzinie T. Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
PCPR ma nową siedzibę. W miniony czwartek, 15 lutego, w pomieszczeniach dawnej siedziby PZU w budynku przy pl. Słowiańskim, uroczyście otwarto Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku, które z powodzeniem funkcjonuje w nowej lokalizacji już od początku stycznia br. PCPR podlega Starostwu Powiatowemu w Malborku. Całkowita wartość inwestycji zamknęła się w milionie złotych.

 

- Szczególne podziękowania kieruję w stronę swoich pracowników, pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Dziękuję Wam za zaangażowanie, pomoc i wsparcie, jakie od Was otrzymuję" (...) - mówi tytułem wstępu Wioletta Jachim, kierownik malborskiego PCPR podczas otwarcia.

Jak powiedział podczas otwarcia Mirosław Czapla, starosta malborski, na całość adaptacji i wyposażenia przeznaczono ponad milion złotych. To nie wszystko.
- Około 10 milionów zł z funduszami PFRON-owskimi, z tym, co wydajemy na rodziny zastępcze, na rodzinne domy dziecka – zaznaczył starosta. - Mamy 100 rodzin i 8 rodzinnych domów dziecka, razem 160 dzieci. Warunki do spotkań są tutaj zupełnie inne.

Do tej pory do dawnej siedziby PCPR-u raczej trudno i niemożliwe było wjechać wózkiem inwalidzkim, ze względu na schody i inne bariery wynikające z architektury poprzedniego budynku. Teraz jest inaczej. Osoby niepełnosprawne mają tam zapewniony komfort obsługi. Obecnie sala konferencyjna i warsztatowa, biura, toalety, korytarze na parterze dostosowane do poruszania się na wózku. Cały dział tzw. pieczy zastępczej posiada oddzielne wejście od strony dziedzińca przy UM. W placówce nadal pracuje jedenastu pracowników. Podczas otwarcia nowej siedziby nie zabrakło radnych powiatu, przedstawicieli instytucji malborskich, z burmistrzem Markiem Charzewskim na czele.

- Drodzy państwo, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie jest jednostką organizacyjną Powiatu Malborskiego. Realizujemy zadania z zakresu pomocy społecznej, pieczy zastępczej i rehabilitacji społecznej, mamy na celu poprawę funkcjonowania rodziny, zapobieganie i przeciwdziałanie sytuacjom kryzysowym oraz dysfunkcjonalności rodzin i osób - mówi Wioletta Jachim, kierownik malborskiego PCPR. - W codziennej pracy podejmujemy wiele działań w zakresie zabezpieczenia niezbędnych potrzeb mieszkańców naszego powiatu. Naszym głównym działaniem objęte są przede wszystkim osoby niepełnosprawne, rodziny zastępcze, dzieci i młodzież jak i ludzie w podeszłym wieku. Mamy szczerą nadzieję, że pełniona przez nas służba społeczna spełni Państwa oczekiwania. Jestem przekonana, że obecna siedziba PCPR-u będzie spełniała założone przez nas funkcje i spełni oczekiwania wszystkich korzystających z naszych usług mieszkańców i gości. W szczególności osób niepełnosprawnych, rodzin zastępczych, dzieci i młodzieży. Chciałabym aby Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie było wspaniałą wizytówką dla naszego powiatu – dodała.

Jachim zauważyła, że dzień otwarcia nowej siedziby jest szczególnym wydarzeniem wpisującym się w prawie 20 letni staż istnienia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Pani kierownik podziękowała wszystkim, którzy służyli pomocą, dobrą radą, wsparciem finansowym, doradztwem w trakcie realizacji tej inwestycji.

- Szczególnie Dziękuję Zarządowi Powiatu Malborskiego za podjęcie decyzji i sfinansowanie inwestycji – mówiła Wioletta Jachim.

Specjalne podziękowania Jachim złożyła na ręce starosty malborskiego, Mirosława Czapli.

- Panie Starosto, proszę przyjąć wyrazy podziękowania, które składam w imieniu swoim i swoich pracowników za stworzenie godnych warunków do wykonywania naszych obowiązków. Słowa podziękowania kieruję do Anny Załęskiej (skarbnik), za wsparcie finansowe, do wice starosty Waldemara Lamkowskiego, do Piotra Szwedowskiego, etatowego członka zarządu - za ogromne wsparcie, które otrzymuję, do Pawła Szarmacha, Dyrektora Wydziału Organizacyjnego, do Agnieszki Skrzypek, Dyrektora Wydziału Rozwoju Powiatu Infrastruktury i Inwestycji. Jako Kierownik dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego pięknego obiektu. Nie jestem w stanie wymienić wszystkich, którym należałoby podziękować, więc serdecznie dziękuję tym wszystkim, którym te podziękowania się należą za ich zaangażowanie, radę i pomoc podczas realizacji tego przedsięwzięcia.

 

 

k.

Zdjęcia (29)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe