Niedziela, 24.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Kolejne rondo w Malborku? Tym razem na os. Południe

  • 11.02.2018, 17:46 (aktualizacja 12.02.2018 14:12)
  • (a.k)
Kolejne rondo w Malborku? Tym razem na os. Południe Internet
Podziel się:
Oceń:
Istnieje realna szansa na to by skrzyżowanie ulic Konopnickiej z Kotarbińskiego jeszcze w tym roku zostało przekształcone na rondo.

Pomysł nie jest nowy. Mieszkańcy Malborka wielokrotnie zwracali uwagę na problematyczne skrzyżowanie, dostrzegając potrzebę wykonania w tym miejscu skrzyżowania o ruchu okrężnym. Niewątpliwie takie rozwiązaniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku drogi i upłynni ruch.

- W tym roku w ramach planu remontu dróg i chodników, na tym skrzyżowaniu miał być wyprofilowany łuk skrętu w prawo – zauważa Paweł Dziwosz, radny Miasta Malborka. - Złożyłem interpelację, aby rozważyć przy tej okazji stworzenie w tym miejscu ronda. Mieszkańcy często zgłaszali mi potrzebę wykonania w tym obszarze skrzyżowania o ruchu okrężnym. Władze miasta również popierają pomysł. Wszyscy wiemy, że po tej drodze porusza się dużo pojazdów, w tym autobusy. Obecnie trwają prace projektowe. Jeszcze nie jest znany koszt inwestycji, ale mam nadzieję, że miasto będzie stać na jej realizację. Tak pół żartem dodam, że liczę, iż nowe rondo jeśli dojdzie do jego wykonania nie będzie wersją mini jaką mamy przy skrzyżowaniu ulicy Konopnickiej z Reymonta.

W odpowiedzi na interpelację Dziwosza, wice burmistrz Tadeusz Wilk zapewnił, że dla miasta rzecz jest priorytetowa i że zlecono już zleceniobiorcy kompleksowe opracowanie tego zadania wraz z uzyskaniem od Powiatu pozwolenia na budowę.

- Jeśli okaże się, że będziemy mieli na budowę pieniądze, realizację tego zadania zlecimy natychmiast – deklaruje wice burmistrz Wilk, w odpowiedzi na interpelację Dziwosza.

 

(a.k)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe