Jestem człowiekiem kompromisu. Wybory samorządowe. Kandydaci

  • 11.02.2018, 01:24 (aktualizacja 11.02.2018, 01:38)
  • (a.k)
Jestem człowiekiem kompromisu. Wybory samorządowe. Kandydaci https://web.facebook.com/pawel.dziwosz/

Podziel się:

Oceń:

Najmłodszy z radnych w Radzie Miasta. Kandydat na burmistrza Miasta Malbork z ramienia Stowarzyszenia „Nasz Malbork” - Paweł Dziwosz w rozmowie z Adą Kamińską o planach wyborczych, o tym jak lubi Malbork i Malborczyków

Ada Kamińska: Jest Pan najmłodszym radnym Miasta Malborka. Nie ma Pan kompleksów z tego powodu?
Paweł Dziwosz, Radny Miasta Malborka:
Niedługo skończę 34 lata więc aż taki młody nie jestem. Nie mam z tego powodu kompleksów, wręcz przeciwnie. Uważam, że młodość to zaleta. Malbork potrzebuje świeżego myślenia, nowej jakości w polityce samorządowej. Ludzie często boją się zaufać nowemu pokoleniu - to błąd. W samorządzie powinno być więcej młodych osób. Oczywiście doceniam, szanuje i korzystam z doświadczenia starszych kolegów, ale w niektórych obszarach życia publicznego potrzebna jest wymiana pokoleniowa. Młodość plus doświadczenie to najlepsze połączenie.

A. K: Na sesjach jest Pan aktywny. Obserwując Pana z pozycji widza można by rzec „młody gniewny”. Taką też opinię o Panu słyszałam, wchodząc na pierwszą sesję Rady Miasta. Ile w tym prawdy?
P. Dz: Jestem człowiekiem kompromisu. Uważam, że tylko dzięki szeroko rozumianej współpracy można osiągać sukcesy. Zgoda buduje. Jestem aktywny, to prawda. Nie widzę w tym niczego złego. Ci, którzy znają mnie bliżej wiedzą, że jak się w coś angażuję, to staram się robić to najlepiej jak potrafię. Mieszkańcy wybrali mnie na swojego przedstawiciela, więc staram się jak tylko mogę, aby godnie i skutecznie ich reprezentować. W moim odczuciu dobrze wykonuje powierzony mi mandat zaufania, a najbliższe wybory zweryfikują czy mam rację.

A. K: Pretenduje Pan w nadchodzących wyborach do roli burmistrza Malborka. Proszę opowiedzieć o swoich dokonaniach. Przyznam szczerze – nie śledziłam Pańskiej kariery – a chciałabym wiedzieć. Sądzę, że mieszkańcy Malborka również.
P. Dz: Wybory samorządowe odbędą się dopiero za kilka miesięcy i do tego czasu wiele może się wydarzyć, ale już dzisiaj wiemy, że z ramienia Stowarzyszenia „Nasz Malbork” to ja będę kandydował na urząd Burmistrza Miasta Malborka. Jeśli chodzi o moje dokonania to z przyjemnością angażuję się w wiele inicjatyw. Wiele poruszanych przeze mnie tematów udało się zrealizować, inne zaś czekają na realizację. Wspieram oddolne inicjatywy mieszkańców, m.in. powstanie siłowni street workout, zatoczki autobusowej na ul. Kotarbińskiego, modernizację boiska na os. Południu. Pomagaliśmy mieszkańcom w stworzeniu Parku Kieszonkowego. Z pozoru są to mało istotne sprawy, ale one ułatwiają życie Malborczykom. Ponadto, m.in. z inicjatywy klubu radnych, w którym uczestniczę, wprowadzono darmową komunikacje dla seniorów. Zgłaszałem pomysły stworzenia w Malborku kina letniego, wypożyczalni rowerów, modernizacji i doświetlenia przejść dla pieszych, utrzymania punktu poboru krwi w Malborku, połączeń kolejowych między Malborkiem a Trójmiastem, mieszkań z programu „Mieszkanie plus” czy zmian w Malborskim Budżecie Obywatelskim. Często zabieram głos w sprawach dotyczących rozwoju gospodarczego miasta. Ponadto nieprzerwanie uczestniczę w dyżurach radnych, biorę udział i wspieram akcje charytatywne. Utrzymuje stały kontakt z mieszkańcami za pośrednictwem mediów społecznościowych, informuję mieszkańców co się dzieję w mieście. Bardzo często spotykam się z Malborczykami osobiście. Nie pomijam żadnej sprawy, wysłuchuje mieszkańców i staram się w miarę swoich możliwości im pomagać.

A. K: Lubi Pan Malbork? Czy jest w nim coś co Panu przeszkadza, uwiera?
P. Dz: Uwielbiam nasze Miasto i ludzi, którzy tu mieszkają. Tutaj się urodziłem i wychowałem. W Malborku mam rodzinę, przyjaciół i wielu znajomych. Uważam, że to właśnie mieszkańcy są największą wartością Malborka. Boli mnie strasznie, że z powodu braku miejsc pracy wiele osób wyjechało z miasta, głównie młodych. Niewątpliwie jest to nasz duży problem.

A. K: Jaki ma Pan plan na Malbork? Czy program wybroczy ma już Pan zdefiniowany?
P. Dz: Nie wyobrażam sobie, aby osoba, która ubiega się o fotel burmistrza nie posiadała koncepcji rozwoju Miasta. Wspólnie ze stowarzyszeniem mamy pomysł na Malbork. Wiemy, w którym kierunku powinno podążać miasto. Mogę zapewnić, że założenia programowe sięgają trochę dalej niż koncepcja miasta turystycznego, która bez większych sukcesów od lat jest w Malborku realizowana. Program ten będzie uwzględniał pomysły i potrzeby Malborczyków. Już teraz prowadzę wiele rozmów z mieszkańcami. Wkrótce, razem ze Stowarzyszeniem, będziemy organizować otwarte spotkania z Malborczykami, na które już teraz wszystkich zapraszam. Na szczegóły, dotyczące mojego programu musimy poczekać do ogłoszenia kampanii wyborczej - tak stanowi prawo wyborcze. Jednak już teraz mogę powiedzieć, że dla mnie najważniejsi są mieszkańcy i ich potrzeby. Na tym skupiam swoją uwagę. Oczywiście turyści są bardzo ważni, ale to my na co dzień borykamy się z rzeczywistymi problemami miasta, które mają przełożenie na jakość życia Malborczyków.

Paweł Dziwosz, radny Miasta Malborka. Jest rodowitym Malborczykiem, z wykształcenia inżynier. Absolwent Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy (Wydział Zarządzania i Inżynierii w Malborku) oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył dwa kierunki studiów podyplomowych (Prawo Pracy i BHP). Na co dzień pracuje w Gdańsku, kieruje dużą organizacją związkową. Reprezentuje pracowników na szczeblu zakładowym, regionalnym, branżowym oraz europejskim. W malborskiej Radzie Miasta zasiada w dwóch Komisji Stałych: Komisji Rozwoju i Finansów oraz Komisji Rewizyjnej. Jest członkiem Rady Nadzorczej Malborskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Uczestniczy w pracach Malborskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Poza pracą uprawia sport - bieganie. Jego pasją od dawna są góry - na każdy szczyt zabiera ze sobą flagę Malborka.

 

(a.k)

Zdjęcia (2)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka
Mieszkanka 09.08.2018, 16:24
Takiego Burmistrza Malbork potrzebuje :)
Anna
Anna 28.02.2018, 20:42
Takiego burmistrza potrzebuje Malbork

Pozostałe