Czwartek, 17.01.2019

,,A nadzieja znów wstąpi w nas”. III Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek w malborskim SOSW

  • 12.01.2018, 11:37 (aktualizacja 12.01.2018 12:22)
  • redakcja
,,A nadzieja znów wstąpi w nas”. III Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek w malborskim SOSW Archiwum SOSW
Podziel się:
Oceń:
10 stycznia, z inicjatywy specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego imienia Marii Grzegorzewskiej w Malborku odbył się III Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek ,,A nadzieja znów wstąpi w nas”. Świąteczne kolędowanie zaszczycili swoją obecnością znamienici goście Marek Charzewski - burmistrz miasta, Sylwia Grabowska - dyrektor Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu, Grażyna Zawacka - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i kierownik Działu Edukacji Muzeum Zamkowego - Tomasz Bogdanowicz oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek.

W tegorocznej edycji przeglądu udział wzięli zespoły takie jak: ,Płomyki” ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno Wychowawczego dla dzieci i

młodzieży z autyzmem w Malborku, ,,Fundacja wróć” z Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego

w Lasowicach Wielkich, duety ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Starogardzie Gdańskim, grupa ,,Samer Band” z Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie, zespół ,,Jedyneczki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr.1 w Elblągu, ,,Półnutki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Kołozębiu, zespół ,,Uśnickie anioły ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego imienia Krystyny Jankowskiej w Uśnicach, zespół ,,Wielki Błękit” z Branżowej Szkoły Specjalnej I Stopnia nr 19 imienia Stefana Batorego w Gdańsku oraz zespół ,,Pasja” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Malborku.

- Uczestnicy przeglądu spotkali się z ciepłym przyjęciem licznie zgromadzonej publiczności - mówią organizatorzy przeglądu. - Zarówno znane, jak i te mniej znane utwory bardzo podobały się słuchaczom i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na szczególną uwagę zasługuje występ grupy teatralnej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Malborku, która przy wsparciu bardzo zaangażowanych rodziców i nauczycieli przedstawił inscenizację ,,Samotność z wyboru”.

III Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek okazał się niezwykłym widowiskiem artystyczno – muzycznym, które zapadnie w pamięci wszystkich zgromadzonych, a tradycja wspólnego kolędowania okazuje się być ciągle pielęgnowana.

 

_redakcja

Zdjęcia (30)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe