Charytatywnie dla Szymona. Wiara czyni cuda

  • 08.01.2018, 10:53
  • (S.)
Charytatywnie dla Szymona. Wiara czyni cuda T. Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

5 stycznia w Karwanie, w Muzeum Zamkowym w Malborku, odbył się koncert charytatywny pod hasłem „Wiara czyni cuda” dla Szymona Mazurczaka, mieszkańca Malborka, który w październiku ubiegłego roku został potrącony przez samochód. Od tej pory chłopiec przebywa w szpitalu. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację powypadkową dla Szymona.

Koncert zaśpiewany został przez dzieci i młodzież ze Studia Wokalnego Balbiny pod kierunkiem Marii Seibert z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. W tak ogromnym przedsięwzięciu wzięli udział „Balbiny”, „Balbinek”, „Balbineczki”, „Ariam” wśród wykonawców pojawiły się również „Eski Floreski” ze Sztumskiego Centrum Kultury. Swoim występem, przybyłych na koncert gości wzruszyła Hania Czerniakowska, niepełnosprawna dziewczynka, poruszająca się na wózku inwalidzkim.

Koncert podzielony był na dwie części, występy wokalne oraz licytacje przedmiotów, z których dochód przekazany został na rehabilitację Szymona. Pod licytację poszły buty Ady Zawadzińskiej - Miss Polski i Wicemiss Świata na Wózku, książka „Faraon”, przekazana przez burmistrza Marka Charzewskiego, wiosło z autografami utytułowanych wioślarzy, biżuteria, karnety do salonów kosmetycznych oraz fryzjerów, obraz papieża Jana Pawła II, wieczorowa suknia, karnet na strzelnicę i wiele innych przedmiotów.

Łącznie udało się zebrać 8.886,91 zł. Wszystkie zbiórki prowadzone są przez Fundację Rycerze i Księżniczki. Koncert charytatywny poprowadził Michał Juszczakiewicz, zaprzyjaźniony z Malborkiem, znany z programu „Od Przedszkola do Opola” oraz Anna Szatybełko, dawna wokalistka „Balbin”. Mama Szymona, Beata Mazurczak niestety była nieobecna podczas koncertu, ale nagrała krótki filmik, w którym podziękowała za okazane serce.

Od 3 stycznia Szymon Mazurczak przebywa w klinice Budzik, której jest podopiecznym. Wszystkie zebrane środki pomogą mu w rehabilitacji i powrocie do zdrowia.

(S.)

Zdjęcia (41)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe