Wejść w inny wymiar świadomości. Metafory Muzyczne 2017

  • 05.12.2017, 09:47 (aktualizacja 05.12.2017, 09:51)
  • (S.)
 Wejść w inny wymiar świadomości. Metafory Muzyczne 2017 T. Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

W miniony weekend, w Malborku odbywały się Metafory Muzyczne 2017. Wydarzenie odbywało się pod hasłem „Złoty Portal”. Coroczne edycje Metafor przyciągają wielu pasjonatów, chcących poczuć inny wymiar muzyki. Nie inaczej było w tym roku. Organizatorzy zaskoczyli wszystkich pomysłem aranżacji warsztatów i koncertu.

Tegoroczne Metafory Muzyczne przebiegały pod hasłem „Złoty Portal”. Portal symbolizujący przejście do innego wymiaru, do innej świadomości. 1-2 grudnia odbywały się warsztaty poprzedzające koncerty, które miały na celu przygotowanie do innej jakości wyrażania siebie przez muzykę w harmonii z innymi. Przedmiotem warsztatów była nauka wykorzystywania własnych umiejętności do kreowania własnej osoby oraz wyrażania radości w sposób improwizacyjny. Tej trudnej sztuki uczyli się uczestnicy warsztatów, które były skierowane do chórzystów i instrumentalistów. Warsztaty jak i same koncerty wyrażały przestrzeń oraz były pewnego rodzaju kontynuacją poprzednich edycji Metafor Muzycznych. Sobotnia Ceremonia Dźwięku przyciągnęła do Karwanu wielu słuchaczy chcących odprężyć się i poczuć harmonię z muzyką. W niedzielę na zakończenie Metafor Muzycznych w Kościele NMP w Muzeum Zamkowym odbył się koncert pn. „Złoty Portal”.

Wydarzenie organizowane było przez Stowarzyszenie Chóru Lutnia I Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Współorganizowane przez Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Urząd Miasta Malborka. Patronat objęli Burmistrz Miasta Malborka oraz Starosta Powiatu Malborskiego.

(S.)

Zdjęcia (13)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe