Znamy laureatów. XIII Konkurs Wokalny Twórczość Poetów Polskich "Wielcy Nieobecni"

  • 01.12.2017, 08:15 (aktualizacja 01.12.2017, 08:26)
  • redakcja
Znamy laureatów. XIII Konkurs Wokalny Twórczość Poetów Polskich "Wielcy… T. Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 24 listopada, w ramach XIII. Konkursu Wokalnego Twórczość Poetów Polskich "Wielcy Nieobecni" w Karwanie odbył się koncert The New Warsaw Trio - Krzysztof Kiljański.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 24 wykonawców z całej Polski m in. Gdańska, Gdyni, Słupska, Suwałk. Konkurs był podzielony na dwa etapy składające się z warsztatów i koncertu. Młodzi artyści uczestniczyli w warsztatach poprowadzonych przez jury w składzie: Krzysztof Kiliański, Agata Kujawa, Tadeusz Seibert i Patrycja Gola. Wieczorny koncert galowy był podzielony na dwa etapy najpierw zaprezentowali się młodzi wykonawcy, zwycięzcy konkursu a zaraz potem na scenie malborskiego Karwanu wystąpił Krzysztof Kiljański – w projekcie The New Warsaw Trio . „Wielcy Nieobecni” mają wymiar patriotyczny, podniosły. Wspominamy wybitnych artystów, których już nie ma ale pozostawili wspaniały dorobek artystyczny.

Konkurs Wokalny Twórczość Poetów Polskich „Wielcy Nieobecni” ma swoja tradycję. Bardzo cieszę się, że możemy gościć fantastycznych wykonawców z całej Polski, którzy stawiają pierwsze kroki do rozwijania kariery. Mówi Maria Seibert organizator konkursu, kierownik artystyczny.

Jury w składzie: Krzysztof Kiliański, Agata Kujawa, Tadeusz Seibert i Patrycja Gola przyznało nagrody:

W kategorii 13-15 lat:

I miejsce Martyna Ćwik

II miejsce Jakub Walendykiewicz

III miejsce Amelia Rydzyńska

Wyróżnienie otrzymali: Gabriela Borys

Duet Zuzanna Łazarska, Jakub Walendykiewicz

W kategorii 16-21 lat:

I miejsce Jolanta Sawicka

II miejsce Jolanta Duda

III miejsce Maja Mędrek

Wyróżnienie otrzymała:

Marta Orlich.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody za I miejsce – 500 zł, II miejsce- 300 zł, III miejsce 200zł. Osoby Wyróżnione otrzymały nagrody książkowe.

_redakcja

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe