Dzień z UNESCO & Wieczór z UNESCO

  • 28.11.2017, 00:26 (aktualizacja 28.11.2017, 00:38)
  • redakcja
Dzień z UNESCO & Wieczór z UNESCO Archiwum MZM

Podziel się:

Oceń:

„Dniem z UNESCO” oraz „Wieczorem z UNESCO” organizowanym 8-9 grudnia, zamek kończy obchody 20-lecia wpisania zamku w Malborku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Koszt uczestniczenia w tym wydarzeniu to symboliczne 1 zł.

W sobotę, 9 grudnia, w ciągu dnia, muzeum zaprasza wszystkich na zwiedzanie kuratorskie. O godz. 11.00, 12.00 i 13.00 pracownicy muzeum oprowadzą gości specjalną trasą i opowiedzą co od czasu wpisania na listę UNESCO udało się zrobić w zakresie konserwacji malborskiej warowni. Ilość miejsc jest ograniczona, a koszt biletu to 1 zł.

Tego dnia odbędzie się również na niezwykła wieczorna wędrówka po malborskim zamku, gdzie magia iluminowanych średniowiecznych murów pozostawi niezapomniane wrażenie. Zwiedzanie w towarzystwie przewodnika w stroju krzyżackim rozpocznie się o godz. 16.00. Kolejne wejście o godz. 16.30, 17.00, 17.30 i 18.00. Koszt biletu to również tylko 1 zł.

Na finał obchodów 20-lecia muzealnicy zapraszają również dzieci i młodzież ze szkół. W tym przypadku zaproszenie kierowane jest do wszystkich chętnych klasy 8 grudnia. Każda grupa przejdzie tego dnia szlakiem „Tajemnic Zamku Malbork”. Trzeba będzie rozwiązać zagadki i zadania, odkryć sekrety krzyżackie. W wędrówce towarzyszyć będzie wykwalifikowany przewodnik. Wśród uczestników wybrany będzie skryba. Skrupulatnie zanotuje litery hasła, które odczytane zostanie w spowitych ciemnością zamkowych piwnicach. Tego dnia trzeba będzie być czujnym, bo może pojawi się błazen Slach, jego psikusy i żarty mogą pokrzyżować wykonanie zadania.

Zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 10.00. Grupy przyjmowane będą co 15 min. Ostatnie wejście o godz. 14. W tym przypadku należy dokonać rezerwacji na adres e-mail [email protected] lub tel. 55 647 09 02. Opłata 1 zł.

 
_redakcja

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe