Okradał starsze kobiety. Areszt dla 18-latka

  • 24.11.2017, 00:44 (aktualizacja 24.11.2017, 00:47)
  • redakcja
Okradał starsze kobiety. Areszt dla 18-latka Archiwum KPP Malbork

Podziel się:

Oceń:

Malborscy policjanci zatrzymali 18-latka, który odpowie za kradzieże portfeli i torebek z pieniędzmi oraz za kradzież rozbójniczą dokonanych na starszych kobietach. Młody mężczyzna wypatrywał swoje ofiary i pod pretekstem udzielenia pomocy przy wnoszeniu zakupów do mieszkań okradał je. Wobec jednej z okradzionych kobiet nastolatek użył przemocy. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Sprawca wczoraj został doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Sąd zastosował wobec podejrzanego 18-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Malborscy policjanci w ciągu ostatniego tygodnia br. przyjęli kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży portfeli starszym kobietom. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że złodziej pod pretekstem udzielenia pomocy przy w noszeniu zakupów lub zwyczajnie wykorzystując nieuwagę staruszek kradł im torebki lub portfele z pieniędzmi. 18-latek wobec jednej z kobiet, której ukradł portfel użył przemocy. Gdy poszarpał ją na klatce schodowej, pokrzywdzona upadła na schody doznając poważnych obrażeń ciała. Pracujący nad tą sprawą kryminalni z malborskiej komendy na podstawie wszystkich zebranych informacji ustalili m.in. rysopis sprawcy i zatrzymali podejrzanego o te przestępstwo 18-letniego mieszkańca Malborka. W obliczu zgromadzonych przez funkcjonariuszy dowodów, w tym nagrań z kamer znajdujących się na terenie miasta, 18-latek przyznał się do zarzucanych mu kradzieży. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna w przeszłości jako nieletni był już karany przez Sąd Rodzinny za podobne przestępstwa. Sąd zastosował wobec 18-latka trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 
_redakcja

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe