Konkurs o Muszlę Bałtyku w Malborku

  • 06.11.2017, 12:41 (aktualizacja 06.11.2017, 12:52)
  • redakcja
Konkurs o Muszlę Bałtyku w Malborku T. Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

Zakończył się trwający dwa dni XIV Ogólnopolski Konkurs o Muszlę Bałtyku.

O Muszlę Bałtyku”- Perfekcyjny turniej Tańców Polskich

W sumie ponad trzysta osób uczestniczących w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu. Mowa tu o cyklicznym turnieju Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku” w Malborku.

200 tancerzy i ponad sto osób towarzyszących - rodziców, opiekunów, instruktorów, funkcyjnych zarówno po stronie przyjezdnych jak i cały sztab pracowników Klubu 22`Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, pracownicy i żołnierze 22.Bazy, pomagający rodzice ze stowarzyszenia "Ars Longa", rodzice tancerzy z zespołu „Małe Żuławy”. Rodzice tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca 22.BLT„Malbork".

I w tym wszystkim przemykająca postać, której wszędzie pełno – Anetta Ciok instruktorki zespołów tanecznych i jednocześnie kierownik Klubu 22.Bazy Lotnictwa Taktycznego. Tu pełniącej też rolę i obowiązki „głównodowodzącej” tego przedsięwzięcia. Podczas rozpoczęcia wyżsi oficerowie Bazy w zastępstwie płk pil. mgr inż. Mirosława Zimy szef sztabu ppłk. Andrzej Sikora oraz szef sztabu mjr Tomasz Basarab. Administrację miasta i samorząd reprezentował burmistrz Marek Charzewski. Oni to otwierali wczoraj oficjalnie turniej. Było niezwykle uroczyście i patriotycznie. Przepiękny w kunszcie wykonania oraz ciepły i urzekający w wyrazie polonez wykonany przez uczestniczące w turnieju pary, wszystkich kategorii od tych najmłodszych do tych powyżej lat czterdziestu, oraz niespodzianka uczestniczący w polonezie jurorzy, instruktorzy, opiekunowie zespołów wzbudzili niebywały aplauz publiczności. Widzowie a nie było ich mało, bowiem zapełnione trybuny hali sportowej Szkoły Podstawowej nr. 5 przy ulicy Wybickiego 32 również dały pokaz uznania i sympatii tego co dane było widzom już na początku wydarzenia ujrzeć. Te czternaście lat doświadczeń organizacji turnieju „O Muszlę Bałtyku” pokazało jak można być perfekcyjnym w pokazach zbiorowych ale jak się i później okazało w każdym szczególe i detalu organizacyjnym tego wydarzenia. Całość prowadził z znany z anteny Radia Malbork niezstąpiony prezenter konferansjer Jacek Suchiński, oceniało utytułowane jury reprezentujące Polską Sekcję CIOFF®. Polskie Tańce Narodowe. W tle i głębi poza sceną działały wszelkie potrzebne służby, wolontariusze i sympatycy wspierający zarówno uczestników jak i organizatorów. Rodzice ze stowarzyszenia zadbali dodatkowo o wypieki, kanapki itp. zarówno dla zdenerwowanych i podekscytowanych turniejem uczestników (w każdym wieku), oraz z myślą o widzach również. W turnieju uczestniczyły 23 zespoły z całej Polski.

Tańce Polskie to nasze dziedzictwo narodowe – mówi Anetta Ciok kierownik Klubu 22. BLT, zarazem instruktor tańca z bardzo dużym dorobkiem artystycznym. Pomysłodawczyni turnieju i jego dyrektor – nie możemy dopuścić by zostały w dzisiejszej dobie wrzucone do lamusa. Są zbyt piękne i cenne w wielu wymiarach wychowawczych, społecznych, kulturowych, itp. Są one naszą wizytówką na świecie i obrazują naszą niepowtarzalną tożsamość. Trzeba je pielęgnować i krzewić z niezwykłą subtelnością i z zapałem bo warto.

Co właśnie potwierdziła swoją pracą i zespołu ludzi czuwającym nad sprawną organizacją wraz całym entourage, swoistym klimatem minionego konkursu

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dwudniowego wydarzenia.

_redakcja

Zdjęcia (15)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe