Konkurs o Muszlę Bałtyku. Tańce polskie w Malborku

  • 04.11.2017, 22:09 (aktualizacja 04.11.2017, 22:34)
  • a.k
Konkurs o Muszlę Bałtyku. Tańce polskie w Malborku T. Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

W ten weekend (4-11 listopada), ponad dwustu tancerzy prezentuje swoje umiejętności taneczne na czternastym Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich "O Muszlę Bałtyku".

Imprezę otworzył uroczyście Marek Charzewski, burmistrz Malborka. Dwudniowa impreza odbywa się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5. Podczas weekendu będzie można zobaczyć grupy z całej Polski, nawet z odległego z Krakowa, Warszawy czy Poznania. Do konkursu stanęło 101 par reprezentujących 23 zespoły. Malbork i powiat malborski reprezentowany jest przez tancerzy ZPiT „Malbork” oraz „Młode Żuławy” ze Starego Pola, prowadzonych przez Anettę Ciok, która oprócz tego, że jest instruktorką tańców polskich również jest pomysłodawczynią ogólnopolskiego wydarzenia.
Pary zatańczą oberka, polkę, krakowiaka, mazura oraz kujawiaka.

- Liczę, że moi podopieczni zaprezentują się wspaniale w tym konkursie - mówi Anetta Ciok, instruktorka tańca.

Malborski konkurs rozpoczął się w sobotę o godz. 10 od eliminacji. Uczestnicy wykonali poloneza. Jutro (niedziela), od godz. 10 trwać będzie kolejny pokaz w wykonaniu malborskich tancerzy i wręczenie nagród zwycięzcom. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Organizatorami są 22 Baza Lotnictwa Taktycznego i ZPiT „Malbork”.

 

 
a.k

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe