Wernisaż Ogniska Plastycznego

  • 17.10.2017, 15:29
  • redakcja
Wernisaż Ogniska Plastycznego

Podziel się:

Oceń:

11 października w Szpitalu Jerozolimskim w Galerii Nova odbył się doroczny wernisaż Powiatowego Ogniska Plastycznego w Malborku. Wystawa jak zawsze cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Na wernisażu zostały zaprezentowane prace uczniów Powiatowego Ogniska Plastycznego, które zostały przez nich stworzone w ubiegłym roku szkolnym. Do ogniska uczęszcza ok 150 uczniów w różnych kategoriach wiekowych. Dzieci i młodzież kształci się w zakresie malarstwa, grafiki, rysunku, historii sztuki oraz rzeźby. Podczas uroczystego otwarcia wystawy poszczególni uczniowie odebrali nagrody za osiągnięcia. Uroczystość uświetnił występ muzyczny uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Malborku. Na wernisażu nie zabrakło dumnych rodziców z osiągnięć swoich dzieci.
- Jestem dumna z osiągnięć mojego syna. Do Ogniska uczęszcza już trzeci rok i cały czas powtarza, że są to jego ulubione zajęcia. Jestem bardzo zaskoczona jego osiągnięciami, poziomem jego prac oraz zaangażowaniem. Ten wernisaż to ogromna duma dla młodych artystów i dla nauczycieli. Godne pochwały - mówi mama jednego z uczniów.

Pracownicy oraz uczniowie z Powiatowego Ogniska Plastycznego przygotowali niespodziankę dla wszystkich gości. Każdy przy wejściu otrzymał kalendarz na nowy 2018 rok. Kalendarz jest finałem konkursu plastycznego pod nazwą: „Portret z Porą Roku w Tle”. Nagrodzone i wyróżnione portrety ilustrują poszczególne strony kalendarza. Nagrody oraz druk kalendarza został dofinansowany z budżetu Starostwa Powiatowego w Malborku.

Dyrektor Powiatowego Ogniska Plastycznego w Malborku Agnieszka Daniłów dziękowała podczas wernisażu wszystkim przybyłym gościom, nauczycielom oraz uczniom.

Wystawa jest czynna do końca października w Szpitalu Jerozolimskim.

 

_redakcja

Zdjęcia (26)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe