3 x milion
. Czy zamek pobije swój rekord frekwencyjny?

  • 10.10.2017, 10:45
  • redakcja
3 x milion
. Czy zamek pobije swój rekord frekwencyjny? T. Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

Sezon wakacyjny za nami. Muzeum Zamkowe w Malborku podsumowało wstępnie frekwencję na zamku. Najprawdopodobniej w październiku zostanie pobity zeszłoroczny rekord frekwencji, bo liczba turystów zbliża się do 600 tys. odwiedzających.

Na popularność Muzeum Zamkowego w Malborku składa się kilka czynników jednym z nich są prace konserwatorskie, które mają na celu uatrakcyjnienie i udostępnienie wnętrz zamkowych turystom. Oprócz tego przez cały rok Muzeum Zamkowe wychodzi naprzeciw oczekiwaniom turystów organizując wydarzenia takie jak: Europejska Noc Muzeów, Oblężenie Malborka, Spektakl Światło i Dźwięk, Walentynki, Poszukiwanie Mikołaja na Zamku Malbork, Weekend za pół ceny jaki był też w miniony weekend 7-8 października. 

Oprócz tego na wysokości zadania stają przewodnicy, którzy muszą zaspokoić głodnych wiedzy turystów. Muzeum do swojej oferty wprowadziło nie tylko dzienne ale i nocne zwiedzanie, sporym zainteresowaniem cieszy się Trasa Rodzinna angażująca najmłodszych w odkrywanie zamkowych tajemnic. 

Popularność Malborskim zamkiem nie słabnie od lat. Trendów co do odwiedzania naszej warowni jest kilka min. Polacy rezygnują z wypoczynku w krajach Europy Zachodniej, bo boja się ataków terrorystycznych w zamian za to wybierają wypoczynek choćby nad Bałtykiem. Dodatkowo w tym roku Muzeum Zamkowe obchodziło jubileusz 20- lecia wpisania zespołu zamkowego na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO co podnosi prestiż zabytku. 

Jak podaje Iwona Orszulak z działu promocji zamku, ogółem do końca września nasz zamek odwiedziło 594 930,00 tys. turystów z polski i zagranicy łącznie. Do końca roku pozostało jeszcze kilka miesięcy więc zeszłoroczny rekord zostanie pobity. Na pewno rekordowi turyści zostaną nagrodzeni podobnie jak w zeszłym roku. Podczas akcji takich jak Kultura 60 plus nasz zamek odwiedziło 166 seniorów. Okazuje się, że także mieszkańcy Malborka chętnie korzystają z Karty Mieszkańca, bo z danych muzeum wynika, że 852 turystów nabyło taki bilet. 

 
_redakcja

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe