Czwartek, 23.05.2019

Bieg z okazji Święta Lotnictwa w Malborku

  • 28.08.2017, 12:41 (aktualizacja 28.08.2017 14:00)
  • redakcja
Bieg z okazji Święta Lotnictwa w Malborku T. Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
MALBORK. Po rocznej przerwie powrócił na salony lokalnych imprez Bieg z okazji Święta Lotnictwa w Malborku, którego głównym organizatorem była 22 Baza Lotnictwa Taktycznego. To czwarta edycja tego wydarzenia, w której udział wzięło blisko trzystu zawodników. Pierwszy na mecie zameldował się Karol Kaliś z Susza.

Czwarta edycja „wojskowego” biegu odbyła się w minioną niedzielę (28 sierpnia). Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem. Start i meta zlokalizowane były na stadionie, przy ulicy Parkowej. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 10 kilometrów na trasie poprowadzonej m.in. po Parku Miejskim.

Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia

Najlepszy w tej rywalizacji okazał się Karol Kaliś z Susza (zawodowy żołnierz 16 Batalionu Dowodzenia w Elblągu), który pokonał dystans w 32 minuty 28 sekund. Drugi w klasyfikacji Open był Krzysztof Pawłowski z Tczewa z czasem 34.41 minuty, trzecia zaś dobiegł malborczyk - Marcin Tur (Kuźnia Endorfin), który na metę dobiegł w 35.27 minuty. 

Wśród kobiet najlepszą okazała się Anna Koziarska z Elbląga (16 Batalion Dowodzenia), która ukończyła bieg z czasem 41.25 minuty (23 miejsce open), druga była Anna Piekut z Tczewa - 43.12 minuty, a trzecia Agnieszka Stolarów z Malborka (KS Active) - 44.26 minuty. 

W kategorii małżeństw sklasyfikowano 25 par. Pierwsze miejsce zajęli Joanna i Łukasz Kumikowscy (łączny czas 1.32.54 godziny), drugie - Alicja i Ryszard Walendziak (1.33.27), a trzecie - Alicja i Mariusz Wysoccy (1.36.24). 

Dekoracji oraz wręczenia nagród dla zawodników w poszczególnych kategoriach przeprowadzili: dowódca 22.BLT w Malborku, płk pil. Mirosław Zima, wicestarosta Powiatu Malborskiego – Waldemar Lamkowski, Marek Charzewski burmistrz Malborka i  Jarosław Folta, prezes Klubu Sportowego Active Malbork.

Po dekoracji zawodników Mirosław Zima wręczył pamiątkowe medale osobom, które w sposób znaczący przyczyniły się do realizacji
tego wydarzenia sportowego. Oprócz włodarzy miasta i powiatu, pamiątkowe medale otrzymali zaangażowani żołnierze, szef Sztabu 22.BLT ppłk. Andrzejowi Sikora, szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 22.BLT, mjr Marcinowi Kraujutowicz, kpr. Daniel Taras i szer. Markek Marcinkowski. Następnie odbyło się losowanie ponad 60 nagród ufundowanych przez sponsorów biegu, ufundowane m.in. przez Piotra i Pawła Kraujutowicz (nagroda główna 4 dniowy pobyt w hotelu Miłomłyn), Starostwo Powiatowe w Malborku, Urząd Miasta Malborka, oraz wielu innych sponsorów.

Wszystkim biegaczom gratulujemy.

_redakcja

Zdjęcia (18)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe