Bieg z okazji Święta Lotnictwa w Malborku

  • 28.08.2017, 12:41 (aktualizacja 28.08.2017, 14:00)
  • redakcja
Bieg z okazji Święta Lotnictwa w Malborku T. Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

MALBORK. Po rocznej przerwie powrócił na salony lokalnych imprez Bieg z okazji Święta Lotnictwa w Malborku, którego głównym organizatorem była 22 Baza Lotnictwa Taktycznego. To czwarta edycja tego wydarzenia, w której udział wzięło blisko trzystu zawodników. Pierwszy na mecie zameldował się Karol Kaliś z Susza.

Czwarta edycja „wojskowego” biegu odbyła się w minioną niedzielę (28 sierpnia). Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem. Start i meta zlokalizowane były na stadionie, przy ulicy Parkowej. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 10 kilometrów na trasie poprowadzonej m.in. po Parku Miejskim.

Najlepszy w tej rywalizacji okazał się Karol Kaliś z Susza (zawodowy żołnierz 16 Batalionu Dowodzenia w Elblągu), który pokonał dystans w 32 minuty 28 sekund. Drugi w klasyfikacji Open był Krzysztof Pawłowski z Tczewa z czasem 34.41 minuty, trzecia zaś dobiegł malborczyk - Marcin Tur (Kuźnia Endorfin), który na metę dobiegł w 35.27 minuty. 

Wśród kobiet najlepszą okazała się Anna Koziarska z Elbląga (16 Batalion Dowodzenia), która ukończyła bieg z czasem 41.25 minuty (23 miejsce open), druga była Anna Piekut z Tczewa - 43.12 minuty, a trzecia Agnieszka Stolarów z Malborka (KS Active) - 44.26 minuty. 

W kategorii małżeństw sklasyfikowano 25 par. Pierwsze miejsce zajęli Joanna i Łukasz Kumikowscy (łączny czas 1.32.54 godziny), drugie - Alicja i Ryszard Walendziak (1.33.27), a trzecie - Alicja i Mariusz Wysoccy (1.36.24). 

Dekoracji oraz wręczenia nagród dla zawodników w poszczególnych kategoriach przeprowadzili: dowódca 22.BLT w Malborku, płk pil. Mirosław Zima, wicestarosta Powiatu Malborskiego – Waldemar Lamkowski, Marek Charzewski burmistrz Malborka i  Jarosław Folta, prezes Klubu Sportowego Active Malbork.

Po dekoracji zawodników Mirosław Zima wręczył pamiątkowe medale osobom, które w sposób znaczący przyczyniły się do realizacji
tego wydarzenia sportowego. Oprócz włodarzy miasta i powiatu, pamiątkowe medale otrzymali zaangażowani żołnierze, szef Sztabu 22.BLT ppłk. Andrzejowi Sikora, szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 22.BLT, mjr Marcinowi Kraujutowicz, kpr. Daniel Taras i szer. Markek Marcinkowski. Następnie odbyło się losowanie ponad 60 nagród ufundowanych przez sponsorów biegu, ufundowane m.in. przez Piotra i Pawła Kraujutowicz (nagroda główna 4 dniowy pobyt w hotelu Miłomłyn), Starostwo Powiatowe w Malborku, Urząd Miasta Malborka, oraz wielu innych sponsorów.

Wszystkim biegaczom gratulujemy.

_redakcja

Zdjęcia (18)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe