Narodowe czytanie w Malborku

  • 23.08.2017, 11:02 (aktualizacja 23.08.2017, 11:13)
  • redakcja
Narodowe czytanie w Malborku Archium Kancelaria Prezydenta RP

Podziel się:

Oceń:

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji - Radio Malbork, zapraszają malborczyków, turystów, sympatyków MBP oraz wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w szóstej edycji projektu Narodowe Czytanie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Para Prezydencka.

W ubiegłych latach czytano Pana Tadeusza, dzieła Aleksandra Fredry, Sienkiewiczowską Trylogię, Lalkę Bolesława Prusa i Quo vadis Henryka Sienkiewicza. W tym roku, w drodze głosowania, do wspólnej lektury podczas Narodowego Czytania 2017 zostało wybrane Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

W liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda napisał: „Zachęcam Państwa, abyśmy tego dnia przypomnieli sobie niepowtarzalny nastrój Wesela, wyjątkowych bohaterów dramatu, jego refleksyjność, ale też ironię i cięty język. Doceńmy piękną polszczyznę, dialog z tradycją, a także przenikliwe diagnozy dotyczące losów Rzeczypospolitej. Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do wspólnego czytania Wesela (…). Wierzę, że odnajdą Państwo radość zarówno w czytaniu z podziałem na role, w większej grupie, jak też w indywidualnym spotkaniu z książką.”

NARODOWE CZYTANIE - audycja w sobotę, 2 września, na antenie Radia Malbork od godziny 11 do 18, z przerwą od godz.16 do 17. 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe