czwartek, 28 marca 2024 18:03

Byli bardzo blisko strefy medalowej

Bombers szóstą drużyną w Polsce w hokeju na rolkach. Podczas mistrzostw kraju, które odbyły się w Świdnicy, zespół z Malborka poprawił lokatę sprzed roku.

W finale mistrzostw Polski (czy też zamiennie – Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach) zmierzyło się osiem drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach przeprowadzonych w trzech grupach: północnej, centralnej i południowej. Bombersi awansowali z drugiego miejsca na Północy, za Mad Dogs Sopot. Z tą drużyną skojarzył ich też los w grupie już podczas finału MP. A zawody rozpoczęły się bardzo dobrze dla drużyny z Malborka, bo pokonała 7:4 Luce Powerslide Bielsko-Biała i 8:3 ŁKH Łódź.

- Aby awansować do półfinału bezpośrednio z pierwszego miejsca z grupy, mogliśmy nawet przegrać z faworyzowanym zespołem Mad Dogs, jednak nie więcej niż różnicą trzech bramek. Tak się nie stało, ostatecznie przegraliśmy 1:8 – relacjonuje Sławomir Nawrocki, trener i zawodnik Bombersów.

Skutek był taki, że drużyna z Malborka spadła na trzecie miejsce w tabeli, ale nadal zachowywała szanse na awans do strefy medalowej. Bezpośrednią promocję do półfinału zdobyli bowiem tylko zwycięzcy obu grup, a zespoły z miejsc drugich i trzecich zmierzyły się w barażu. Bombersi trafili na Marsjan Opole, obrońców tytułu mistrza Polski w hokeju na rolkach w składzie z reprezentantami kraju w hokeju na lodzie. Malborczycy przegrali 4:11 z, jak się okazało, późniejszym mistrzem Polski, bo ekipa z Opola pokonała w półfinale Mad Dogs, a w finale Polonię Bytom.

Drużynie Bombersów w spotkaniu o piąte miejsce przyszło ponownie zmierzyć się z zespołem z Bielska-Białej. Tym razem ulegli jej 6:9. Szósta lokata to postęp w porównaniu z poprzednią edycją rozgrywek, którą malborczycy zakończyli na 8 pozycji.

Zespoły rywalizujące w finale MP w Świdnicy posiłkowały się zawodnikami ekstraligowych ekip hokeja na lodzie. Także Bombersi pojechali wzmocnieni hokeistami MH Automatyka 2014 Gdańsk. Szóste miejsce w kraju wywalczyli: Maciej Mozołowski, Michał Sadowski, Daniel Szajstek (1 bramka), Piotr Sadowski, Michał Nawrocki (4 bramki), Sławomir Nawrocki, Radosław Czerniewski, Maciej Mindak, Paweł Dzięgiel, Maciej Rompkowski (3 bramki), Oskar Lehmann (5 bramek), Kacper Rózycki (4 bramki), Gilbert Leśniak (1 bramka), Szymon Marzec (7 bramek), Maciej Cyganowski i Wiktor Kopyciński.