Wtorek, 18.12.2018

Te firmy to wizytówki miasta

  • 13.06.2017, 23:39
  • (AMS) Zdjęcia: Tomasz Sułkowski
Te firmy to wizytówki miasta
Podziel się:
Oceń:
W piątek po południu ogłoszono listę laureatów tegorocznej edycji konkursu dla lokalnych przedsiębiorców. Jego organizatorem jest magistrat we współpracy z radą gospodarczą oraz instytucjami działającymi w otoczeniu biznesu.

- Biznes i samorząd są nierozerwalnie związane, większość środków budżetowych to zasługa przedsiębiorców, bo to udział w podatku CIT, podatki lokalne, udział w podatku PIT, którzy płacą pracownicy – mówił Marek Charzewski, burmistrz Malborka. - Nie będę życzył pomysłów i kreatywności, bo to macie. Życzę, by otoczenie biznesu było jak najbardziej przyjazne.

Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork

Jak stwierdził Jarosław Filipczak, przewodniczący Rady Gospodarczej przy Burmistrzu Miasta Malborka, zamek, w którym odbywała się gala biznesu, to doskonały ambasador miasta, ale są nimi również miejscowe firmy. To dlatego zrodził się pomysł, by przedsiębiorcy częściej sięgali po oficjalne logo Malborka.

- Prawdopodobnie w przyszłym roku formuła naszego konkursu będzie rozszerzona na gminę Malbork – zapowiedział Jarosław Filipczak. - Chcemy również stworzyć nową kategorię, czyli „sukcesję”, by uhonorować firmy działające od pokoleń.

Kapituła, która oceniała nominowane firmy, liczyła w tym roku 21 członków.

- To konkurs dla najlepszych firm, by podkreślić ich zasługi dla Malborka i regionu – podkreśliła Patrycja Kozłowska, przewodnicząca kapituły.

Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach: Mecenat Roku 2016, Inwestor Roku 2016, Debiut Roku 2016 i Firma Roku 2016. Mieszkańcy poprzez głosowanie w sieci i SMS-y zdecydowali, kto jest Fachowcem Roku 2016.

W kategorii Mecenat Roku nominowani byli: PBR Przyszłość Piotra Wysockiego, Oval sp. z o.o., Stacja Socjalna Joannitów w Malborku, Margraf s.j. Anna i Grzegorz Kwiecień, Dan Drób s.c. Józef Wiejak, Marta Zborowska. Zwyciężył Margraf.

- Dziękuję za docenienie. Postaram się, byśmy nie zawiedli w następu roku również powalczyli, oczywiście w innej kategorii – stwierdził Grzegorz Kwiecień, który nie krył zaskoczenia nagrodą.

O tytuł Inwestora Roku rywalizowali: Oval s.c., FH Excellence Ewa Kołkowska, Paweł Kołkowski S.C. wraz WIM Wojciech Węgrowicz, a także PHU Chemipack Artur Ostrowski, PPHU Parafka Aleksandra Parafiniuk oraz Techno Marine sp. z o.o., która okazała się zwycięzcą. W ubiegłym roku firma, która produkuje łodzie hybrydowe zakończyła budowę magazynu o powierzchni użytkowej ponad 750 m kw.

Wśród nominowanych debiutantów byli: MitoStudio Tomasz Ruszkowski, sklep Fistaszek Paulina Hoppe-Gołębiewska, KDP Inwest Daria Sierla, Olymp-Salon Mango Maksymilian Lukas, R-MED Karolina Nierzwicka, Firma Usługowa Beata Lipecka-Płocharska oraz Usługi Remontowo Budowlane TomEfekt - Tomasz Pańka, który odebrał tytuł Debiut Roku 2016.

- Jestem w szoku. Dziękuję za głosy i docenienie mnie i mojej załogi. Mam nadzieję, że wszystko będzie szło do przodu – mówił Tomasz Pańka tuż po ogłoszeniu wyników.

Natomiast Edward Matacz, właściciel PPUH Stolmat Usługi Stolarskie okrzyknięty został Fachowcem Roku 2016.

- Warto żyć dla takich chwil. Już trzecie pokolenie malborczyków korzysta z moich usług. Bardzo dziękuję za tę nominację. Będę w dalszym ciągu prowadził swoją firmę dla dobra Malborka – deklarował Edward Matacz.

Na koniec przyszedł czas na kategorię Firma Roku 2016. O ten tytuł rywalizowali: DinoPark s.c. Katarzyna i Jacek Wiśniewscy & Leszek Sidorowicz, PBR Przyszłość Piotr Wysocki, Azuro sp. z o.o., ZUH NICO Sławomir Olchowik, Latawiec - Krzysztof Latawiec oraz Oval sp. z o.o., która to spółka zwyciężyła. Firma powstała dwadzieścia lat temu, rozpoczynając produkcję płynnej pasteryzowanej masy jajowej, która jest bazą wielu artykułów żywnościowych, m.in. takich jak wyroby piekarniczo – cukiernicze, lody, dresingi, likiery, pasztety, makarony i wiele innych. Znaczący rozwój produkcji i sprzedaży oraz inwestycję w jakość wyrobu sprawił, że obecnie jest jednym z największych producentów płynnych, pasteryzowanych mas jajowych i ciastek biszkoptowych w Polsce.

Poza wszelkimi kategoriami wyróżniony został również Zbigniew Charmułowicz, doradca burmistrza ds. gospodarczych. Jako symbol dobrej współpracy z malborskimi przedsiębiorcami rada gospodarcza podarowała mu miecz.

Atrakcją piątkowej gali były Bursztynki, które witały gości w błazeńskich strojach, występ malborskich wokalistów oraz niezwykłych gości, którymi byli artyści z Japonii.

(AMS) Zdjęcia: Tomasz Sułkowski

Zdjęcia (27)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bulik
bulik 25.02.2018, 17:22
Prawie każda firma może sobie dodatkowo pomóc pozycjonowaniem http://www.proseo.edu.pl/pozyc… witryny firmowej/

Pozostałe