czwartek, 28 marca 2024 14:00

Grom z szansą na zdobycie pucharu w województwie

Kończą się piłkarskie rozgrywki w IV i V lidze. Grom, Pomezania i Błękitni rozegrają ostatnie mecze. Nowostawian czeka jeszcze finał wojewódzkiego Pucharu Polski.

Nowostawski Grom ma duże szanse na zajęcie trzeciego, a nawet drugiego miejsca w IV lidze, co jak na beniaminka byłoby rewelacyjnym wynikiem. Wszystko zależy od postawy nowostawian w dwóch ostatnich meczach.

W minioną sobotę piłkarze trenera Marka Kwiatkowskiego zremisowali u siebie 1:1 z GKS Kolbudy. Do przerwy był bezbramkowy remis, na początku drugiej połowy Jacek Czerniewski głową po rzucie rożnym dał prowadzenie gospodarzom, ale goście wyrównali na dziesięć minut przed końcem.

Przedostatnia kolejka IV ligi pomorskiej odbędzie się już w czwartek, w Boże Ciało, a drużyna z Nowego Stawu (3 m., 61 pkt) zmierzy się na wyjeździe z sąsiadem w tabeli, rezerwami Arki Gdynia (6 m., 57 pkt). Już dwa dni później, w sobotę, Grom zagra na swoim boisku, w ostatnim meczu sezonu podejmując Kaszubię Kościerzyna (obecnie 8 m., 49 pkt). Początek o godz. 16.

Do ostatnich spotkań ligowych nowostawianie przygotowują się, mając jeszcze w perspektywie finał wojewódzkiego Pucharu Polski. Przed tygodniem w półfinale wygrali 2:0 po dogrywce z Powiślem Dzierzgoń. Regulaminowe 90 minut w Nowym Stawie było dość wyrównane, ale dodatkowe pół godziny należało już do gospodarzy. W pierwszej połowie dogrywki bramkę strzałem z bliskiej odległości zdobył Adam Miśkiewicz, a na dwie minuty przed końcem wynik podwyższył w sytuacji sam na sam Tomasz Grabowski. W obu przypadkach asysty zaliczył Robert Wesołowski.

Finał Pucharu Polski na szczeblu regionalnym odbędzie się 21 czerwca o godz. 18 na Stadionie Miejskim w Starogardzie Gdańskim. Grom zmierzy się z inną czwartoligową drużyną, Gryfem Słupsk, który w swoim spotkaniu półfinałowym pokonał 4:0 KS Kamienica Królewska (V liga).

W najbliższą sobotę sezon zakończą piątoligowcy. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 17. Przed swoją publicznością zagrają Błękitni Stare Pole (11 m., 29 pkt), którzy podejmą Spartę Kleszczewo (12 m., 28 pkt). Przystąpią do tego meczu po wyjazdowym zwycięstwie z Meteorem Pinczyn (bramki Michała Tomczyka i Macieja Rogowskiego).

Trzeci mecz z rzędu na wyjeździe rozegra Pomezania Malbork. Ostatnio pokonała Orła Subkowy 6:2 (gole Macieja Bełza – 2, Piotra Sobieraja – 2, Adama Cicherskiego i Michała Marendowskiego). W sobotę malborczycy (4 m., 55 pkt) zmierzą się w Nowym Dworze Gdańskim z Żuławami (3 m., 58 pkt).