środa, 24 kwietnia 2024 00:27

Europejskie złoto i brąz karateków

Z medalami wróciła reprezentacja Malborskiego Klubu Kyokushin Karate z mistrzostw Europy, które odbyły się we francuskim Lyonie.

Najpierw do walki w kumite stanęli juniorzy i juniorzy młodsi, którzy odnieśli najlepszy wynik w historii startów malborskiego klubu w imprezie tej rangi. Niezawodna okazała się Zuzanna Jaremko z kwidzyńskiej sekcji MKKK (podopieczna trenera Macieja Kaczyńskiego), która trzeci raz z rzędu znalazła się w ścisłym finale mistrzostw Europy i zdobyła swoje drugie złoto, tym razem w kategorii kumite -65 kg juniorek młodszych. Miłą niespodziankę w tej konkurencji sprawił Maciej Wójtowicz z Malborka, który wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej +75 kg juniorów młodszych. Gorzej poszło juniorom startującym w kumite – wszyscy odpadli w eliminacjach, przegrywając z zawodnikami z Rosji i Kazachstanu.

Bardzo dobrze zawodnicy MKKK spisali się w kata, czyli układach technicznych. W kategorii juniorów Hubert Philipp zajął bardzo dobre piąte miejsce, a Miłosz Wolak był dziewiąty na 21 sklasyfikowanych zawodników. Duża konkurencja była w kategorii seniorów. Marcin Kondra wśród 29 zawodników zajął 14 miejsce, a Marta Owedyk była szesnasta w gronie 33 zawodniczek. Funkcję trenera drużyny podczas mistrzostw Starego Kontynentu pełnił Maciej Kaczyński.
Klub dziękuje rodzicom zawodników za pomoc w organizacji wyjazdu.