Środa, 26.06.2019

Bardzo udane Kazimierki

  • 06.06.2017, 21:39
  • redakcja
Bardzo udane Kazimierki
Podziel się:
Oceń:
W sobotę w „dziewiątce” odbył się szkolny festyn, czyli Kazimierki. Impreza ta od dawna zajmuje stałe miejsce w szkolnym kalendarzu, bowiem świetnie promuje placówkę oraz integruje środowisko szkolne uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne i pracowników szkoły.

Tego słonecznego dnia widać było wielkie poruszenie już od wczesnych godzin porannych. Nauczyciele i uczniowie krzątali się jak w ukropie, rozstawiając stoiska i kramy, zarówno w budynku szkolnym, jak i w okolicach boiska szkolnego. O godz. 10 nastąpiło uroczyste otwarcie ceremonią przemarszu orszaku królewskiego – Kazimierza Jagiellończyka wraz ze swoim dworem.

Następnie swoje podwoje otworzyły wszystkie kramy i stoiska. Na nich to każdy znalazł coś dla siebie. Był tzw. ,, pchli targ’’- można było nabyć: książki, gry, przybory szkolne, zabawki, itd. Były stoiska plastyczne i kronikarskie. Wiele osób sprawdziło swoje umiejętności na wojskowych symulatorach, które udostępniła jednostka wojskowa m.in. wyposażenie sapera i inne wyposażenie polskich sił zbrojnych. Wszyscy chętni mieli do oglądu dyspozycji pojazd m.in. straży pożarnej i wojska, które mogli do woli zwiedzać i fotografować.

W przerwach pomiędzy kolejnymi atrakcjami wokalnymi i tanecznymi na scenie uczestnicy Kazimierek chętnie korzystali z zimnych i ciepłych napojów oraz ciast, gofrów, grillowanych kiełbasek czy sałatek oferowanych przez naszych sprzedawców. Duże wrażenie na najmłodszych wywarł pokaz technik MMA. Prócz tego można było pojeździć na koniach lub gokartach, a nawet postrzelać z prawdziwego łuku.

Charytatywnie wystąpiła ze swoim recitalem Agata Kujawa oraz Remi Chlebowski z fundacji Budzimy Mattiego. W czasie trwania festynu można było wrzucić grosik do puszek na rzecz pomocy małemu Mateuszkowi. Dzięki Radzie Rodziców oraz sponsorów, udało się przygotować dużą ilość fantów. A dla części uczestników, udział w loterii okazał się bardzo szczęśliwy, gdyż nagrody były atrakcyjne.

Adam Liszewski, Szkoła Podstawowa nr 9

Zdjęcia: Tomasz Sułkowski

_redakcja

Zdjęcia (17)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe