×
Niedziela, 24.03.2019

Świat pani Wandy

  • 5.06.2017, 22:53
  • (A)
Świat pani Wandy
Podziel się:
Oceń:
Malborskie Centrum Kultury i Edukacji jest organizatorem wystawy "Barwny świat" - Wanda Wolak - 15 lat malarstwa. Wernisaż z niespodziankami odbędzie się w Szpitalu Jerozolimskim 7 czerwca (środa) o godz. 18.

- Z wykształcenia jestem ekonomistką. Pasja tworzenia pojawiła się przy okazji i z każdym rokiem wciągała coraz bardziej. Przez wiele lat uczyłam się wszystkiego sama. Umiałam obserwować i próbami uzyskiwałam efekt. Życie przynosi wiele niespodzianek – przyznaje Wanda Wolak.

Wcześniej nie myślała, że kiedykolwiek malowanie tak ją wciągnie.

- Spróbowałam i wiedziałam, że to jest to, co chcę robić. Często powtarzam: siadam przy sztaludze i ona mnie "leczy". Przez te lata nauczyłam się malować różnymi technikami korzystając z różnych materiałów. Mimo, że wiele prac wyszło spod moich palców, uznałam, że człowiek uczy się przez całe życie – przyznaje autorka prac.

Aby nabrać większej pewności siebie, wzięła udział w dwuletnich warsztatach prowadzonych przez Andrzeja Karmasza, wykładowcę Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

- Wiem, że warto mieć w życiu jakiś cel. Z radością swoimi obrazami wspieram różne fundacje. Cieszę się, że moje prace goszczą w domach w kraju, jak i zagranicą. Warto poświęcić swój czas, bo w zamian otrzymuję się wiele wzruszających i niezapomnianych chwil. Nie ma znaczenia wiek. Ważne są chęci i marzenia – mówi Wanda Wolak.

Kto nie zdąży na środowy wernisaż, może obejrzeć wystawę do 23 czerwca. Galeria Nova czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 15:30, a w środy – od godz. 9 do 19.

(A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe