Poniedziałek, 20.05.2019

Na Nogacie smocze łodzie i memoriał Wiatra

  • 31.05.2017, 00:21
  • (A) Fot. Tomasz Sułkowski
Na Nogacie smocze łodzie i memoriał Wiatra
Podziel się:
Oceń:
3 i 4 czerwca (sobota i niedziela) warto dopingować wioślarzy i kajakarzy na Nogacie. Odbędą się zawody załóg smoczych łodzi oraz memoriał Józefa Wiatra.

Rywalizacja na Nogacie rozpocznie się w sobotę od XIII Wyścigu Smoczych Łodzi. Na 200-metrowym odcinku pomiędzy mostem drogowym a drewnianą kładką przy zamku będą ścigać się juniorzy i seniorzy. W obu kategoriach osady będą walczyć na łodziach 10-osobowych w dwóch kategoriach: open oraz mikst. W mieszanych załogach muszą startować przynajmniej cztery kobiety.

Wyścigi organizowane przez MKS Nogat i PSZS Malbork pod patronatem Polskiej Federacji Łodzi Smoczych rozpoczną się o godz. 11.

W niedzielę z kolei już po raz 53 odbędą się Ogólnopolskie Regaty Kajakowe o Puchar Nogatu im. Józefa Wiatra. Rywalizacja będzie się toczyć na wysokości przystani MKS Nogat przy ul. Wileńskiej 1.
Józef Wiatr był wybitnym trenerem, wychowawcą, działaczem i twórcą kajakarstwa w naszym regionie. Od roku 1976 był trenerem Nogatu. Mieszkaniec Elbląga, lecz całym sercem oddany sportowi i młodzieży Malborka.
Co dzień przesiadywał na przystani kajakowej. Nie licząc swojego czasu, zajmował się szkoleniem i wychowywaniem wielu młodych ludzi. Do dziś wspominamy go jako wspaniałego trenera, wychowawcę, któremu zawdzięczamy wiele wspaniałych chwil – można wyczytać w historii MKS Nogat.

Regaty rozpoczną się o godz. 11. Mają rywalizować weterani, seniorzy, juniorzy starsi i młodsi, młodzicy, a także dzieci 12-letnie i młodsze. Będą się ścigać w jedynkach i dwójkach klasycznych oraz kanadyjkach na dwóch dystansach – 200 i 500 metrów. Biegiem memoriałowym jest wyścig K-1 juniorów młodszych na 500 m, którego zwycięzca otrzyma nagrodę rzeczową oraz Puchar Nogatu.

(A) Fot. Tomasz Sułkowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe