16-latek hodował konopie indyjskie w szafce

  • 19.05.2017, 14:23 (aktualizacja 19.05.2017, 14:26)
  • KPP Malbork
16-latek hodował konopie indyjskie w szafce

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Malborka zatrzymali 16-latka, który w szafce mieszczącej się w jego pokoju hodował konopie indyjskie. Kryminalni oprócz doniczki z krzakiem marihuany, zabezpieczyli sprzęt do przygotowywania suszu. Nieletni został już przesłuchany. Za nielegalną hodowlę konopi, która miała posłużyć do wyrobu narkotyku, nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym.

Malborscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej sprawdzają każdą informację o osobach, które mogą posiadać środki odurzające lub substancje psychotropowe. Tym razem ustalenia kryminalnych doprowadziły do jednego z mieszkań w Malborku, gdzie w trakcie przeszukania okazało się, że w pokoju zajmowanym przez 16-latka znajduje się dojrzały krzak  konopi indyjskich.

Nieletni doniczkę z rośliną, która miała posłużyć do wyrobu marihuany przechowywał w szafce na ubrania. Oprócz krzaku konopi indyjskich policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną służącą do precyzyjnego pomiaru oraz młynek do rozdrabniania gotowego suszu.

Nieletni został już przesłuchany i usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi indyjskich. 16-latek przyznał się do zarzucanego czynów, tłumacząc, że nie wiedział, że jest to zabronione. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzone będzie przez Wydział Rodzinny i dla Nieletnich Sądu Rejonowego w Malborku.

KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe