Wystawa prac Mariusza Stawarskiego

  • 27.04.2017, 23:54
  • redakcja
Wystawa prac Mariusza Stawarskiego

Podziel się:

Oceń:

Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Mariusz Stawarski - Malarstwo”. Wernisaż odbędzie się 5 maja (piątek) o godz. 17 w Łaźni Infirmerii na Zamku Średnim.

Mariusz Stawarski jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Studiował w latach 1983-88 na Wydziale Architektury i Wzornictwa Przemysłowego. Od 1990 r. jest pracownikiem Muzeum Zamkowego na stanowisku kierownika pracowni plastycznej. Projektuje aranżacje wystaw oraz dba o szatę graficzną publikacji muzealnych.
Od połowy lat 80. uczestniczy w międzynarodowych konkursach karykatury w Polsce, Belgii, Turcji. Ma na swoim koncie wiele wyróżnień i nagród, a najważniejsze to Grand Prix Satyrykonu '98 i Second Prize na Aydin Dogan Vakfi w Turcji w 2005 r. W latach 1996-1999 współpracował z tygodnikiem "Wprost" jako ilustrator.

Wraz z Markiem Stokowskim jest współautorem książki "Sny dla dorosłych i dla dzieci". Za ilustracje do niej otrzymał nagrodę polskiej sekcji IBBY w 1999 r. W 2011 r. ukazała się książka „Wyprawa” polskiego polarnika Marka Kamińskiej, do której Mariusz Stawarski wykonał kilkanaście ilustracji. Jego prace można oglądać regularnie w kwartalniku „Prowincja”.
Współpracował z agencjami reklamowymi jak Studio P i Kreacja-pro Andrzeja Pągowskiego, studio Filmar i Yapan.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe