sobota, 20 kwietnia 2024 02:41

W krajowej czołówce szesnastolatek

Alicja Krauze z MAL WOPR zakończyła starty w Grand Prix Polski. Na pływalni w Lublinie zrewanżowała się rywalce, z którą w ubiegłym roku przegrała brązowy medal MP juniorek.

Na pływalni Aqua Lublin startowało aż 434 zawodników z 90 klubów z całej Polski. 16-letnia Alicja Krauze mogła podpatrywać krajową czołówkę, jak Radosław Kawęcki, Alicja Tchórz, Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk czy Tomasz Polewka. Przede wszystkim jednak bardzo dobrze spisała się w swojej kategorii wiekowej. W klasyfikacji generalnej zajęła piątą lokatę na 31 16-latek, a w ogólnym zestawieniu najlepszych kraulistek uplasowała się na 27 miejscu wśród 123 zawodniczek.
Alicja startowała cztery razy, spisując się coraz lepiej z każdym kolejnym wyścigiem. Dystans 100 m kraulem pokonała w czasie 1.03,71, zajmując dziewiątą lokatę i inkasując 545 pkt FINA. Dwukrotnie dłuższy odcinek pokonała w czasie 2.13,27, co dało jej piąte miejsce i 609 pkt FINA. Na swoich koronnych konkurencjach, czyli 400 i 800 m kraulem, zajęła odpowiednio czwarte i drugie miejsce oraz 628 i 637 pkt FINA. Rywalizacja na najdłuższym dystansie dla juniorek miała dodatkowy smaczek. Alicja płynęła bowiem na torze obok zawodniczki gospodarzy, z którą w lipcu ubiegłego roku na tej samej pływalni o 0,01 sekundy przegrała brązowy medal mistrzostw Polski. Tym razem pływaczka MAL WOPR nie dała żadnych szans przeciwniczce, uzyskując nad nią aż 19 sekund przewagi.
- Startem w Lublinie Alicja zakończyła swoje starty w Grand Prix Polski w pływaniu, w których startowała jak równy z równym wśród śmietanki naszego kraju. Można pogratulować Ali doskonałych wyników – podkreśla Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.