Niedziela, 24.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

16-latka z szansą na wygranie ligi wojewódzkiej

  • 5.04.2017, 00:30
  • (as) Fot. Archiwum MAL WOPR
16-latka z szansą na wygranie ligi wojewódzkiej
Podziel się:
Oceń:
Alicja Krauze z MAL WOPR doskonale spisała się w drugiej rundzie Ligi Województwa Pomorskiego Juniorów. Zajmuje pierwsze miejsce wśród 16-letnich dziewcząt w klasyfikacji generalnej na Pomorzu.

Podczas zawodów w Gdańsku reprezentantka na „przetarcie” popłynęła w nietypowej dla siebie konkurencji 50 m stylem motylkowym. Czas 31,30 sekundy oznaczał rekord życiowy i miejsce tuż za podium. Na 400 m stylem dowolnym nie dała już szans rywalkom. Zwyciężyła w czasie 4.28,58 minuty, o prawie sekundę poprawiając rekord życiowy.
- Co najważniejsze, ten czas był najlepszym wynikiem całych zawodów. Alicja uzyskała 665 punktów FINA i zdobyła puchar dla najlepiej punktującej zawodniczki drugiej rundy ligi – relacjonuje Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR. - Warto dodać, że po dwóch rundach Ala przesunęła się w klasyfikacji 16-latek na pierwszą lokatę, a nad drugą, doskonałą zawodniczką ze Słupska ma 77 pkt przewagi. Czy naszej doskonałej pływaczce uda się utrzymać tę lokatę i po raz pierwszy w karierze wygrać ligę, dowiemy się 12 maja.
A póki co, forma Alicji dobrze wróży przed zbliżającą się ostatnią rundą Grand Prix Polski w pływaniu, która odbędzie się w Lublinie.

Na podium w rywalizacji juniorów podczas zawodów w Gdańsku uplasowali się także: Kacper Zuchniewski – drugi na 200 m stylem klasycznym w czasie nowego rekordu życiowego (3.12,23) oraz Patrycja Górska – trzecia na 200 m stylem zmiennym (2 minuty i 56 sekund). Miejsce tuż za podium na 200 m zmiennym zajęła Agnieszka Walczak (3.05,66). Po dwa rekordy życiowe ustanowili: Natalia Tyborska, Anna Włodarczyk, jej starszy brat Paweł oraz Dominik Jendruszewski, a jedną „życiówkę” wywalczył Konrad Kubicki.
W Kościerzynie odbyły się natomiast zawody w ramach ligi wojewódzkiej dzieci w wieku 10 i 11 lat.
- We wszystkich startach nasi zawodnicy zanotowali nowe rekordy życiowe. Świadczy to o doskonale przepracowanym okresie treningowym. Najlepiej spośród 11-latków spisał się Kamil Czarnota, który po pierwszej rundzie zajmuje 10 lokatę w gronie 60 sklasyfikowanych zawodników. 14 miejsce w tej samej klasyfikacji zajmuje Wiktor Ołdziejewski, który wyrasta na bardzo dobrego delfinistę - informuje Iwona Ciecholewska.
W kategorii 11-latków MAL WOPR reprezentowały: Lena Sawaniewska, Daria Gorjainow oraz Aleksandra Ziemińska. Najlepiej spośród nich spisała się Ola, która zajmuje 17 lokatę na 72 sklasyfikowane zawodniczki.

Z kolei w zestawieniu dziesięciolatek na 16 miejscu znajduje się Agata Kupińska; w Kościerzynie startowała też Michalina Zielska, która pokazała hart ducha, bo na krótko przed zawodami zdjęto jej usztywnienie wybitego palca dłoni. Mimo to dyskomfortu, ustanowiła dwa rekordy życiowe. W rywalizacji na basenie zadebiutował 10-letni Antoni Rozalewicz, na 50 m stylem dowolnym uzyskując czas 45,63 sekundy, za który trenerki go pochwaliły.
Rozpoczęty kwiecień i zbliżający się maj będą dla pływaków MAL WOPR bardzo pracowitymi miesiącami. Nie tylko treningi i starty w zawodach służą dobremu przygotowaniu się do imprez. W minioną sobotę ośmioro zawodników pod opieką trenerek uczestniczyło w badaniach wydolnościowych w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

- Badania mające na celu określenie poziomu wydolności oraz zindywidualizowanie planów treningowych przeprowadzone zostały pod okiem cenionego fizjologa, prof. Zbigniewa Jastrzębskiego – wyjaśnia Iwona Ciecholewska.

(as) Fot. Archiwum MAL WOPR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe