czwartek, 28 marca 2024 21:11

Grom już prawie wygrał z Orkanem...

Remis, zwycięstwo i porażka – tak kończyły się ostatnie mecze drużyn z powiatu malborskiego w IV i V lidze.

Orkan Rumia przerwał passę nowostawskiego Gromu. Po trzech zwycięstwach z rzędu podopieczni trenera Marka Kwiatkowskiego w ubiegłą sobotę nie wykorzystali atutu swojego boiska i tylko zremisowali 2:2. Określenie „tylko” jest jak najbardziej uprawnione, bo gospodarze mieli kolejne trzy punkty na wyciągnięcie ręki, prowadząc już 2:0.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale po przerwie nowostawianie wyszli na prowadzenie po strzale Karola Stysia w 53 minucie. Najskuteczniejszy piłkarz Gromu, Tomasz Grabowski podwyższył wynik w 77 minucie i wydawało się, że miejscowi są na dobrej drodze do zwycięstwa. Dwie minuty później dali jednak wbić sobie bramkę kontaktową i goście uwierzyli w możliwość wywiezienia przynajmniej jednego punktu. Niestety, w 90 minucie ziścił się zły scenariusz dla gospodarzy, którzy stracili drugiego gola i tym samym uciekły dwa punkty w spotkaniu już niemal wygranym...

Grom: Jóźwiak – Jagodziński, Czerniewski, Błażek, Danielak (64 Drewek), Wesołowski, Daukszys, Piotrowski (74 Miśkiewicz), Miecznik, Styś, Grabowski.

W najbliższej kolejce szykuje się hit z udziałem nowostawian (3 miejsce, 41 pkt), którzy zagrają na wyjeździe z wiceliderem Centrum Pelplin (43 pkt).

W V lidze pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej, zgodnie z planem, odniosła malborska Pomezania, która na swoim boisku pokonała 5:2 Meteora Pinczyn, jedną z najsłabszych drużyn tego sezonu. Hat-tricka skompletował Piotr Sobieraj, a po jednym golu strzelili Sławomir Ziemak i Maciej Bełz.

Pomezania: O. Galeniewski – Wilk, Jeleń, D. Jurczyk, Kobyliński (65 Leszczyński) – Sobieraj, Ziemak, Gdela (70 R. Galeniewski), Dryjas (81 Owsianik) – Konwa, Bełz (76 Szlicht).

W kolejnym meczu malborski zespół (4 m., 30 pkt) zagra na wyjeździe ze Spartą Kleszczewo (6 m., 28 pkt).

Trudnego rywala mieli Błękitni Stare Pole (12 m., 19 pkt). W wyjazdowym spotkaniu nie sprostali rezerwom Chojniczanki, przegrywając 1:4. Gdy w 70 minucie Dawid Wróblewski strzelił gola kontaktowego, w drużynę trenera Tomasza Mazurka wstąpiła nadzieja, szybko jednak została zgaszona przez gospodarzy.

Błękitni: Treder – Majka, Orłowski, Tryba, Majka, Kończyński, Jeż (67 Podwojewski), Kurek, Marcin Rychlik, Zalewski, Tomczyk, D. Wróblewski (77 Kułakowski).

8 kwietnia (sobota) o godz. 14 Błękitni (12 m., 19 pkt) podejmą na swoim stadionie Borowiaka Czersk (4 m., 29).