Nowa książka z inspiracji młodzieży

  • 15.03.2017, 23:35
  • (A) fot.Tomasz Sułkowski
Nowa książka z inspiracji młodzieży

Podziel się:

Oceń:

Malborskie Stowarzyszenie OŚ zorganizowało spotkanie z Izabelą Chojnacką-Foerster, która wydała zbiór opowiadań "O czym się nie mówi...".

Jak mówi autorka, do napisania książki zainspirowała ją młodzież. Podczas wielu spotkań i rozmów z nastolatkami poznała ich codzienne problemy, ale i ich punkt widzenia nas, dorosłych.

- Poruszam problemy młodzieży, ale również ich rodziców i nauczycieli. Nikogo nie oszczędzam, każdemu wytykam błędy, ale starałam się być sprawiedliwa – zapewnia Izabela Chojnacka-Foerster. - Pisząc opowiadania bywałam na zmianę uczniem, chwilę potem nauczycielem, albo rodzicem. Czułam się, jak ktoś o potrójnej osobowości, ale dzięki temu na każdy problem spojrzałam z innej perspektywy. Czas, aby te trzy grupy zawiesiły broń, bo wzajemne niezrozumienie doprowadza nierzadko do tragedii.

"O czym się nie mówi..." wkrótce trafi do księgarń. To trzecia po "Miłości na gruzach Kosowa" i "Zupie z pokrzyw..." książka autorki, która przez kilka lat związana była z powiatem malborskim. Zresztą, co sama podkreślała, jej serce pozostało tutaj na zawsze.

(A) fot.Tomasz Sułkowski

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe