Pracowite dni malborskich hokeistów

  • 13.03.2017, 23:50
  • (ak)
Pracowite dni malborskich hokeistów

Podziel się:

Oceń:

Hokeiści Bombka grali w turnieju w Malborku, meczach ligowych w eliminacjach mistrzostw Polski, ale też ścigali się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Ponad 160 małych hokeistów wzięło udział w turnieju, który w miniony piątek odbył się na miejskim lodowisku w Malborku. W kategorii minihokeja rywalizowały trzy zespoły. UKS Bombek SP 3 przegrał 4:7 z HUKS Niedźwiadki Gdynia i 2:5 z UKS Wikingowie Elbląg. Malborczycy grali w składzie: Michał Król (nagroda dla najlepszego bramkarza), Jan Osmołowski, Kacper Gołuński, Wojtek Czerniewski, Arek Pietras, Maciej Chojniak, Aleks Dochniak, Marcel Sarnowski, Alek Miszkiewicz, Cyprian Rabażyński, Krzysztof Komar i Bartek Dorobek (najmłodszy zawodnik w drużynie - 6 lat).

W kategorii wiekowej 11-13 lat Bombek był bezkonkurencyjny, pokonując 7:2 PTH Koziołki Poznań, 7:3 Wikingów Elbląg i 6:4 Niedźwiadki Gdynia. Gospodarze wygrali turniej, a dodatkowo sięgali po nagrody indywidualne. Królem strzelców został Bartosz Seńko (10 bramek), a Nadia Ratajczyk została wybrana najlepszym bramkarzem. Oprócz nich skład Bombka tworzyli: Mateusz Mozołowski (2 bramki), Marcin Cybulski, Filip Rogaczewski, Łukasz Piór, Adrian Czarniak (1), Dawid Sawicki, Kacper Dorobek (2), Wiktor Osmołowski, Michał Muczeński (3), Tymoteusz Górnik (1), Szymon Jankowski, Miłosz Rukat (1), Wojciech Czerniewski, Arkadiusz Pietras, Kajetan Przyborowicz.

Organizatorami zmagań były UKS Bombek SP 3, Stowarzyszenie Nasz Wielbark i OSiR. Patronat nad imprezą objęli burmistrz Malborka oraz Sport Rebel Ruda Śląska.

- Szczególne podziękowania należą się rodzicom małych zawodników, którzy przygotowali poczęstunek dla wszystkich i pomagali przy organizacji zawodów, oraz Barowi Bis – podkreśla Sławomir Nawrocki, trener Bombka.

Malborscy hokeiści grają dużo również poza Malborkiem. Odbyły się kolejne mecze w ligach młodzieżowych, w których wychowankowie Bombka mogą uczestniczyć dzięki wypożyczeniu do innych klubów. Już wiadomo, że w finale mistrzostw Polski żaków starszych w Bytomiu zagra Michał Nawrocki, który razem z Sokołami Toruń zapewnił sobie awans, wygrywając w weekend dwa mecze z Legią w Warszawie. Malborczyk zdobył cztery bramki. Z kolei trójka zawodników zadebiutowała 11 i 12 marca w rozgrywkach ligi żaka młodszego jako Koziołki Poznań. Zespół z Wielkopolski dwukrotnie przegrał z Legią.

- Tymek Górnik, Szymon Jankowski i Jan Osmołowski zagrali po raz pierwszy na pełnowymiarowej tafli. Zdobyte doświadczenie na pewno przyniesie efekty w kolejnych meczach, a okazja będzie już za tydzień w Toruniu – informuje Sławomir Nawrocki.

Malborscy hokeiści biorą też udział w zawodach sprawnościowych na lodzie. W czwartej edycji „Mistrzów Białego Orlika" na Stadionie Narodowym w Warszawie Bombek wystawił dwie drużyny. Zmagania zorganizowało stowarzyszenie Mariusza Czerkawskiego – najbardziej znanego polskiego hokeisty, a sędziowali również byli utytułowani zawodnicy: Andrzej Tkacz, Wojciech Tkacz i Michał Garbocz.

- Zawody mające formułę sztafety polegały na bezbłędnym pokonaniu toru przeszkód w jak najkrótszym czasie przez kolejnych zawodników – wyjaśnia Sławomir Nawrocki. - Trzy lata temu nasz zespół zajął czwarte miejsce, dwa lata temu wygraliśmy rywalizację. W tym roku Malbork reprezentowały dwa zespoły. Nasi zawodnicy uplasowali się w czołówce, zajmując wysokie piąte i siódme miejsce wśród 24 zespołów z całej Polski.

Bombka reprezentowali: Bartosz Seńko, Kacper Dorobek, Łukasz Piór, Wiktor Osmołowski, Mateusz Mozołowski, Marcin Cybulski, Miłosz Rukat, Igor Napiątek, Adrian Czarniak i Michał Muczeński, Aleksandra Piór.

Z kolei starsi wychowankowie Bombka, jako Krzyżacy Malbork, wezmą udział w finale zawodów Freestyle Skate Day, które 8 kwietnia odbędą się w Łodzi. W skład drużyny wchodzą: Maciej Cyganowski, Daniel Szajstek, Radosław Czerniewski i Emil Masłowski.

(ak)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe