piątek, 29 marca 2024 07:14

Groźna Nielba pokonana - pierwsze punkty Pomezani

Szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii zdobyli swoje pierwsze punkty w rundzie rewanżowej I ligi. Po ciekawym meczu wygrali 31:23 z Nielbą Wągrowiec.

Gospodarze bardzo chcieli wygrać, bo wcześniejsze dwa mecze w drugiej rundzie przegrali z Warmią Traveland Olsztyn i Realem Astromalem Leszno. Kolejny rywal też był trudny – Nielba Wągrowiec, przed spotkaniem mająca tyle samo punktów, co Polski Cukier Pomezania. Można więc było spodziewać się zażartego pojedynku. Początek ułożył się jednak dość zaskakująco, bo malborczycy zdominowali przeciwnika. W pewnym momencie prowadzili już różnicą sześciu bramek – 10:4. Później gra się wyrównała, ale cały czas nieznacznie prowadzili gospodarze. Dopiero w końcówce pierwszej połowy goście wyrównali na 16:16, jednak Polski Cukier Pomezania wyszła na jednobramkowe prowadzenie (17:16) po rzucie Michała Gryza.

Druga część spotkania początkowo była bardzo zacięta i wydawało się, że malborczykom będzie bardzo trudno sięgnąć po zwycięstwo. Drużyna z Wielkopolski potrafiła jednak przeciwstawić się naszemu zespołowi tylko przez 12 minut po przerwie. W 42 minucie na tablicy wyników po raz ostatni widniał remis (20:20). Następnie pięć bramek z rzędu rzucili miejscowi: trzykrotnie Kamil Dukszto i dwukrotnie Tomasz Maluchnik. W ostatnich dziesięciu minutach podopieczni trenera Igora Stankiewicza kontrolowali sytuację. Zwycięstwo przypieczętował rzutem w 60 minucie Ukrainiec Dmytro Bruy.

- Praktycznie wszystkie przedmeczowe ustalenia zostały zrealizowane w taki sposób, że podopieczni Igora Stankiewicza odnieśli pewne i wysokie zwycięstwo różnicą ośmiu bramek. Ogromne znaczenie miała nie tylko skuteczna gra w ofensywie i defensywie, ale i zasługująca na wyróżnienie ogromna skuteczność Radosława Kądzieli. Przynajmniej pięciokrotnie zapobiegł utracie bramek w bardzo groźnych sytuacjach – komentuje Tomasz Grabowski, działacz SPR Polski Cukier Pomezania, na klubowej stronie internetowej.

W meczu z Nielbą w składzie malborskiej drużyny zabrakło Łukasza Cielątkowskiego, ale na środku rozegrania dobrze zastąpił go Szymon Nowaliński.

Polski Cukier Pomezania: Kądziela, Kochański, Sibiga – Gryz 8 bramek, Dukszto 6, Michałów 4, Maluchnik 4, Nowaliński 2, Spychalski 2, Boneczko 2, Dawidowski 1, Bruy 1 oraz Baraniak. Rzuty karne: 2/3. Kary: 8 minut (Boneczko, Michałów, Gryz, Dukszto – po 2 minuty). Czerwona kartka: Dukszto.

W kolejnym meczu Pomezania zagra na wyjeździe z MKS Wieluń.