Niedziela, 24.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Szukają skradzionego laptopa

  • 17.02.2017, 16:23
  • A
Szukają skradzionego laptopa
Podziel się:
Oceń:
W komputerze, który w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej padł łupem złodzieja, był zainstalowany program do badań słuchu i wzroku. - Nikt nie będzie miał korzyści z tego sprzętu, bo jest on przeznaczony tylko do tego programu przekazanego nam przez Światowy Instytut Mowy i Słuchu w Kajetanach pod Warszawą. Nie zdobędziemy takiego oprogramowania drugi raz – tłumaczą pracownicy poradni.

Do kradzieży doszło 6 lutego (poniedziałek) w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Malborku.

- Notebook służył do przeprowadzania badań słuchu, wzroku i mowy u dzieci. Program, który jest na nim zainstalowany, pozwalał rokrocznie na przebadanie około 400 – 500 dzieci z całego powiatu malborskiego. Wskazywał, kto ma nieprawidłowy słuch i wzrok – tłumaczą pracownicy placówki, którzy zwrócili się do nas o opublikowanie apelu. - Złodziej pozbawił nas ważnego narzędzia diagnostycznego, a notebook do niczego innego się nie przyda, ponieważ są w nim zabezpieczania, które blokują instalowanie innych programów. Ponadto, po zalogowaniu do Internetu, łączy się automatycznie instytutem badawczym, który zbiera wyniki badań z całej Polski. Teraz, niestety, dzieci z naszego powiatu nie będą miały możliwości przejścia tego typu badań profilaktycznych

Jak wyglądał komputer? To notebook MSI, kolor perłowobiały, ekran 11-calowy. Na obudowie na symbolu producenta wtopiona naklejka MEDINCUS.

- Jeśli ktokolwiek zobaczy lub znajdzie taki notebook, bardzo prosimy o przekazywanie informacji do Komendy Powiatowej Policji w Malborku, lub... oddanie do poradni na ul. Kotarbińskiego 32 w Malborku – apelują pracownicy malborskiej poradni.

A

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe