Czwartek, 18.07.2019
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Niezwykłe szarości z przesłaniem

  • 19.01.2017, 00:03
  • (BG)
Niezwykłe szarości z przesłaniem
Podziel się:
Oceń:
W Szpitalu Jerozolimskim odbył się wernisaż wystawy „W odcieniach szarości” Joanny Budzyńskiej-Sycz. Artystka na co dzień pracuje w Powiatowym Ognisku Plastycznym.

Aktualna ekspozycja w Galerii Nova nie jest debiutem Joanny Budzyńskiej-Sycz.

- Pierwsza moja wystawa zagościła w murach Szpitala Jerozolimskiego praktycznie zaraz po moim dyplomie. To było malarstwo, rysunek, grafika. Obecnie staram się skupić na rysunku i grafice, czyli rzeczach, które odbywają się w spektrum od bieli przez szarość do czerni – opowiada artystka. - Połączyłam dwa tematy: kobiety silnej, ambitnej, która w tych czasach współczesnych może czuć się wolna, mogąca spełniać swoje ambicje, ale często jest narażona na brak akceptacji i krytykę społeczeństwa. Postanowiłam zadać temu kłam.

Jak podkreśla autorka, w rysunkach pojawia się historia walki z wieloma rzeczami np. własnym lenistwem, niemocą, pesymizmem.

- Część rysunków dotyczy tematu wołyńskiego dlatego, że moja babcia pochodzi z terenów Wołynia i jest jedną z ocalałych z rzezi wołyńskiej. Dlatego jest to temat szczególnie mi bliski. W najbliższych latach będę planować wystawę, która będzie dotyczyła tylko tematu wołyńskiego. Wystawa będzie czynna do końca stycznia serdecznie zapraszam do obejrzenia moich prac i podzielenia się refleksją. Będzie to dla mnie bardzo cenne zapewnia Joanna Budzyńska Sycz.

(BG)

Zdjęcia (13)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe