piątek, 29 marca 2024 13:14
Reklama
Reklama

Mieszkańcy zgłosili swoje potrzeby

Zakończyły się warsztaty w ramach Programu „Malbork na Plus”. Mieszkańcy obszarów objętych rewitalizacją podczas pięciu spotkań mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Spotkania prowadzili malborscy urzędnicy wspólnie z Pracownią Zrównoważonego Rozwoju z Torunia.
Mieszkańcy zgłosili swoje potrzeby

Mieszkańcy m.in. ulic: Reymonta, 17 Marca, Grunwaldzkiej, Jagiellońskiej, Żeromskiego oraz sąsiadujący ze Szpitalem Jerozolimskim licznie przybyli na spotkania dotyczące rewitalizacji. W warsztatach wzięli udział również radni reprezentujący te społeczności.

- Jestem zadowolona z frekwencji i zainteresowania mieszkańców. Podczas warsztatów rozmawialiśmy o zagospodarowaniu parku, dawnego cmentarza znajdującego się przy Szpitalu Jerozolimskim, ale także pl. 3 Maja, skweru przy ul. Reymonta czy podwórek ograniczonych ulicami Sienkiewicza, Orzeszkowej, Reymonta, Sikorskiego, 17 Marca, Jagiellońskiej, Żeromskiego i Grunwaldzkiej – mówi Ewelina Tałałaj, miejska konserwator zabytków.

Ostatnie ze spotkań odbyło się w kawiarence przy Kościele Baptystów.

- Jeżeli chodzi o kwestie podwórkowe, to bardzo się cieszę, ze pojawiło się tylu mieszkańców z konkretnych kwartałów i mogliśmy porozmawiać o ich problemach. Pojawiło się dużo wytycznych do projektantów po to, aby kierować się potrzebami mieszkańców. Konfrontowaliśmy różne inspiracje z zainteresowaniem mieszkańców. Pośród wszystkich problemów, jako te główne do rozwiązania, na początek wybraliśmy uporządkowanie stanu prawnego na podwórkach, kwestia bezpieczeństwa, czystości. Zaczniemy od podstawowych potrzeb, aby móc przejść następnie do organizacji miejsc wypoczynku, rekreacji czy zabaw dla dzieci – wylicza Ewelina Tałałaj. - Mieszkańcy są zadowoleni z przebiegu tych warsztatów. Cieszą się, że wyszliśmy im naprzeciw. Sami mogą zgłosić czego się spodziewają po rewitalizacji i co będzie odpowiadało ich potrzebom.

Odbiór był rzeczywiście dobry, dyskusje burzliwe, widać tym samym, że mieszkańcom zależy na wytypowanych do zmiany przestrzeniach.

- Kolejnym krokiem będzie przekazanie naszych pomysłów do projektantów. Będziemy musieli utworzyć programy funkcjonalno-użytkowe z koncepcjami zagospodarowania tego terenu. Na tej podstawie będziemy się starali o pozyskanie środków. Liczymy na to, że uda nam się je wywalczyć – mówi konserwator.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 15°CMiasto: Malbork

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 28 km/h

Reklama
test