Charytatywny koncert Balbin i przyjaciół

  • 11.01.2017, 22:45 (aktualizacja 11.01.2017, 23:03)
  • (SZ)
Charytatywny koncert Balbin i przyjaciół Tomasz Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

Tradycyjnie już w świątecznym okresie studio wokalne Balbiny wspiera Stowarzyszenie Miś, które tym razem będzie zbierać środki na wyposażenie nowego Środowiskowego Domu Samopomocy. Był to już kolejny koncert charytatywny na rzecz potrzebujących. Wcześniejsze dedykowane były m.in. podopiecznym domu dziecka czy Kasi, dawnej Balbinie.

Tegoroczny koncert pod hasłem "Pójdźcie za naszą Gwiazdą" zorganizowany został w ramach XXVI Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce.

- Pierwsza część to nasze wspomnienie o turnee po Japonii i wykonanie utworów przez Trio Seasons (Paulina, Karolina i Tadeusz) oraz zespołu wokalnego Balbiny. Nasze marzenia się spełniły, a teraz czekamy na naszych przyjaciół, zespół taneczny z Hamamatzu w czerwcu podczas Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej – mówi Maria Seibert, pomysłodawczyni, scenarzystka i reżyserka koncertu.

W kolędowym repertuarze wystąpiły wszystkie grupy studia wokalnego z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, czyli Balbineczki, Balbinki, Balbiny, Airam (Paulina Czapla Anna Szatybełko, Alicja Kuszowska, Agata Kujawa, Monika Sadowska, Magdalena Wilk, Tadeusz Seibert) oraz grupa wokalna Eski Floreski. Usłyszeliśmy również Karolinę Sumowską i Małgorzatę Chruściel. Nad aranżacją czuwał kierownik muzyczny zespołu instrumentalnego Adam Lemańczyk (Kuba Kowalczyk - gitary, Kasper Lbik - bas, Mateusz Gruszkowski - bębny, Adam Lemańczyk - klawisze).

- Finałowe utwory w wykonaniu wszystkich, czyli „Psalm o Gwieździe” z musicalu "Kolęda nocka" oraz "Pierwsza Gwiazda" wzruszyły wszystkich ogromnie – podkreśla Maria Seibert.

(SZ)

Zdjęcia (48)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe