Podsumowanie półrocznego działania

  • 09.01.2017, 23:32 (aktualizacja 09.01.2017, 23:36)
  • (A)
Podsumowanie półrocznego działania Krzysztof Hajbowicz

Podziel się:

Oceń:

Koniec i początek roku to czas podsumowań oraz planów. Nie inaczej było w Centrum Organizacji Pozarządowych, które zakończyło swój pół roczny plan działania.

Przypomnijmy, że Centrum Organizacji Pozarządowych to odpowiedź na postulaty trzeciego sektora. Po przeprowadzonym przez burmistrza Malborka konkursie COP prowadziła Fundacja Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Gdańsku w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Malborskie Centrum Kwadrat oraz Fundacją Zainteresowania Alternatywnego.

- Sześć miesięcy to niezbyt wiele, trzeba przyznać, że sporo udało się zrobić. Organizacje pozarządowe korzystały ze szkoleń, doradztwa, ale bardzo często korzystały po prostu z sali, która umożliwiała im organizacje spotkania dla swojej grupy- przyznają przedstawiciele gdańskiej fundacji. - Grudzień zespół COP ocenia na bardzo obiecujący, ponieważ organizacje zauważyły w Centrum partnera, który może wspierać je w realizacji inicjatyw ważnych dla lokalnej społeczności. I tak Centrum wspierało Fundację Inicjatyw Lokalnych Malbork podczas akcji „Malbork w obronie praw człowieka” oraz pomogło Stowarzyszeniu Malborskie Forum Pomocowe w organizacji II edycji Forum.

Jak podkreślają prowadzący COP, pół roku pozwoliło przede wszystkim na rozpoznanie potrzeb malborskich organizacji i określenie kierunków działania Centrum na kolejne lata. Wśród najważniejszych rekomendacji wyliczają: możliwości poznania się czyli zwiększenie ilości okazji do zbudowania bliższych relacji pomiędzy organizacjami z Malborka, więcej działań wspólnych, od budowania i realizacji wspólnych projektów do długotrwałego partnerstwa, wzmocnienie wiedzy i świadomości na temat działań podejmowanych przez NGO w społeczności, wzmocnienie działań na rzecz wolontariatu i włączenie wolontariatu w działania COP. A także - mniej sztywnych, formalnych form wsparcia (np. dyżurów), a więcej działań animacyjnych. Konieczna jest również ewaluacja prowadzona w trakcie pracy COP i po roku – wskazanie podmiotu, który będzie władny podejmować takie działania (Malborska Rada Organizacji Pozarządowych, Malborska Rada Działalności Pożytku Publicznego).

(A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe